Ohlédnutí za rokem 2018 Tisk E-mail
Napsal/a Administrator   
Eda_kohout.jpg
Jaký byl? Dalo by se říci, že jako na houpačce. Chvíli dole, chvíli nahoře.
Začátek roku vypadal dobře. Fleur zabřezla a čekali jsme alespoň průměrný vrh. Porod se ale zadrhl a štěňata přišla na svět císařským řezem. Naštěstí byla matka i štěňata v pořádku.

Měsíc po narození štěňat nás opustila zakladatelka chovu, naše Ája (Ike z Vlčích luk). V necelých 13 letech prohrála boj se selháním ledvin. Nebylo to předčasné, ale stejně to bylo velice smutné.

Doma zůstala fenka z další, už páté generace našich fletů, malá Skye. Vyrostla z ní pěkná fena s velmi milou povahou.

Fleur se vrátila nejdříve do pracovních akcí. První zkoušky po "mateřské" bylo Derby ČR. Byla hrozná. Získala neobvyklou sadu dvojek a jedniček, což na loveckých zkouškách není zrovna žádoucí. Druhý den pracovala jak vyměněná a šla bez chyby, ale Derby jsou ZPR a hodnotí se oba dva dny. Druhé zkoušky, které absolvovala, bylo Jihomoravské derby. I přes rozpačitý výkon z druhého dne zkoušky vyhrála. Po hárací pauze jsme vyrazili na MSR. První den šla skvěle. Drhý den naděje na titul pohřbilo vyběhnutí na navádění na vodě a dokončilo vyhledávání, na kterém vypadla. Vypadnout na vyhledávání není zrovna běžné...

Další zkoušky byly všestranné zkoušky v Týně, kde opět po pěkných výkonech zaměnila na handlingu na poli (trochu i naší chybou, protože jsme neodhadli směr větru). Ani Jihočeské derby se nepovedlo podle představ. Všestranné zkoušky v Třeboni byly rovněž ve znamení "houpačky". Abych ocitovala rozhodčího: "tu těžkou půlku vystřihla bezvadně a pak vyletí na rákosí, kde ostatní problémy neměli..." Letos tedy opět na šampiona práce nedosáhla.

Výstav jsme tolik neabsovovali, protože po štěňatech není dobře v srsti. Přesto se neztratila. Na klubové výstavě byla druhá s res. CAC, přestože se odmítala předvést. V Českých Budějovicích získala CAC, CACIB a BOS a nominaci na Cruft´s 2019, což byl asi největší letošní úspěch. V Praze pak dokončila sérii druhých míst a res. CAC.

Ginny stárne, ale stále se drží. Bude jí 11 let a absolvuje již jedenáctou loveclkou sezónu. Stále spolehlivě. Je již pomalejší, ale velice zkušená. A baví ji to.

Derry se s koncem roku přesunula mezi veterány, zdravotně je naštěstí celkem v pořádku. V klidu na honech pracuje spolehlivě.

Feny u Aleny Melicharové, které jsou také v našem chovu, Tia a Luna, jsou také zdravé a čiperné. Tia bude veteránka. Luna získala pěkný titul res. CAC na klubové výstavě a CAC v Českých Budějovicích, tím se stala také čekatelka českého šampiona.

Eda se stal znovu otcem a pokračuje v tažení za dalším titulem "Pracovní pes roku".

Novým "objevem" je Rendi (Erendis Tercius), která začala svou zkouškovou kariéru celekm impozantně - 2x první cena, jeden CACT a jednou druhá cena.

Z dalších odchovů se na zkouškách představila Geis (Gelgeis Tercius) s paničkou Ninou a úspěšně dokončily Severomoravské derby. Nezkušenost je stála lepší umístění. Několik odchovů složilo OVVR (Ginevra, Hebe, Hector, Irmina), Hector (zvaný Alf) a Irmina se představili i na výstavách. Ale hlavně: pokud víme, jsou naše odchovy v pořádku a v dobré péči. Po pár letech se ozvali i majitelé starších pejsků a udělali nám velkou radost. Vyjmenovat všechny nejde, je jich už hodně.

Pokud bychom chtěli hodnotit uplynulý rok, tak si musíme říci, že mohlo být hůř. Kromě úmrtí Áji, které ale nebylo překvapivé, se nic hrozného nestalo. A že jsou úspěchy jak na houpačce? Tak už se v životě chodí.
Aktualizováno ( 14. duben 2019 )
 
Obrázek...
image013.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS