Jihomoravské derby Nové Syrovice Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
Fleur_Rohozna.jpg10.-11. 7. 2021

Podzimní zkoušky: Skye (Jolly Roger Tercius) 1. cena CACT
Alf (Hector Tercius)  2. cena

Zkoušky vodní práce: Skye (Jolly Roger Tercius) 1. cena CACT
Alf (Hector Tercius)  1. cena, res. CACT

Celkové pořadí Skye 7. místo, Alf 8. místo

Jihomoravské derby se mělo konat v Rohozné a měli jsme jet vyhodnocovat. Jenže pak se nedohodl klub s místním sdružením a zkoušky se přesunuly do Nových Syrovic, kde je pořádala i vyhodnocovala Marcela Smetanová Velebová, hlavní výcvikářka klubu. Řekli jsme si, že když už jsme přihlášení, že to zkusíme. Terény i rozhodčí pro nás byly velkou neznámou.

Začínali jsm podzimními zkouškami a první jsme jeli na vlečku srstnaté. Dost vůdců zaskočilo, že se vlečka tahala se zajícem, což většina psů nezná (pokud se u nás střelí zajíc, nikdo ho neposkytne na zkoušky). Byli jsme rozlosovaní v jedné skupině s Pepou a Alfem, tak jsme měli hned vše v přímém přenosu. Alf vlečku vypracoval bez jediného problému. Skye si na konci všimla, že tam leží rozhodčí. Ten by jí tolik nevadíl, ale měl klobouk. Tak nejprve vyštěkala klobouk a pak se vrátila bez zajíce. V tu chvíli ve mě byla malá dušička. Nasadila jsem ji znovu. Na podruhé už šla bez chyby i ten klobouk nějak zvládla, ale měli jsme první 3. Vyhledávání je naše velká a trvalá bolest. Sice tentokrát nebylo úplně katastrofální, ale stačilo jen na 2. Naštěstí nás 2 nechává v 1. ceně. Alf pracuje bezchybně. Na markingu se Alf zvednul předčasně a  dostal 2. která ho už do 2. ceny poslala. Skye sice netrefila kus asi o 2 m, ale rozhodčí byli velmi přísní, takže další 3. Nevypadalo to na nijak nadějné zkoušky. Ale pak se to zlomilo. Na vodě už šel Alf na kachnu na řemeni s jistou 3, Skye bezchybně, vodění jsme zvládli také dobře. O dohledávce šly zvěsti, že se hází koroptve (ty jsme také nikdy neměli), ale naštěstí byl někdo jen slabší v zoologii. Dohledávaly se normální, jen malé bažantí slepice. I když jedna zrada na dohledávce byla: psi museli z louky do obilí nad kolena. Ale z naší skupiny neměl problém nikdo. Vlečka pernaté byla také bez chyby, tak jsem nakonec byla ráda, že se Skye srovnala a fungovala. Dokonce s titulem CACT.

Na vodní práce jsme nastupovali na handling na dvě kachny. Alf zase předčasně vstal, ale protože nevyrazil rovnou a nechal se poslat na prvně hozenou kachnu, dostal  3. Prostě klidy mu nešly. Skye šla těžší variantu suveréně a s velkou pochvalou. Vodění bylo bez zádrhelů. Práce v rákosí nebyla perfektní ani u Alfa, dostal 3. Skye v rákosí dělá o málo lépe než na poli, ale dostali jsme těžký úsek, kde kromě rákosí byly i nějaké staré velké železné díly, takže i když se snažila, nevěděla, jak do toho a dostala 2, i když radost z práce a poslušnost byly bez ztráty bodu. Dohledávka kachny byla snadná, marking jsme zvládli bez problémů. Nastal klid na stanovišti. Skoro jsem nekoukla na Skye, protože jsem byla soustředěná na Alfa, který s tím nemá zkušenosti a poprvé byl mírně neklidný. Nakonec šel sice na řemeni, ale byl naprosto klidný a vodky byly za námi. Skye s CACT, Alf s res. CACT. Ovšem kdyby nemusel být na řemeni na klidové discipliny, tak nás suveréně porazil. Měla jsem z nich radost.

Zkoušky byly dobře zorganizované, terény slušné, rozhodčí korektní s citem pro psy. Takže nakonec se nám tam moc líbilo.


A ještě jsme dostali krásnou zprávu ze Slovenska. Larry (Key Largo) získal na třídenní výstavě 3x CAJC (a 2x BOJ) a stal se Slovenským junior šampionem! Moc gratulujeme Zuzce Kramárové a děkujeme, že se o Larryho tak krásně stará.
Aktualizováno ( 23. září 2021 )
 
Obrázek...
image016.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS