Výstavy podzim 2022 Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
logo_sekce.gifKlubová výstava Praha - Džbán 25. 9. 2022
Jolly Good Fellow Tercius - VD
Laudine Tercius - V1, CAC
Nikee Jozucita - V2, res. CAC
Jolly Roger Tercius - VD

MVP České Budějovice 8. 10. 2022
Key Elliot Tercius - V1, CAC
Jolly Good Fellow Tercius - V2, res. CAC, res. CACIB
Maura Tercius - V2
Laudine Tercius - V1, CAC

Na klubovou výstavu jsme byli velice zvědaví, protože měla posuzovat Sarah Whittaker, rozhodčí ze země původu fletů a chovatelka plemene. Proto se také sešlo nebývalých 108 fletů. Musím hned na úvod říci, že nejen my jsme byli z posuzování mírně řečeno velmi rozpačití.
V podstatě jsme nepochopilí, co se jí líbí. Bady (Jolly Good Fellow) byl na ni velký a měl příliš širokou hlavu a nelíbil se jí ani pohyb. Přitom Bady je jeden z mála psů, kteří mají výšku ve standardu. Obvykle jsou fleti hodně velcí. Bady není pes, který by odpovídal hodnocení velmi dobrý. Když se daří, je schpen porazit i špičkové psy, když nemá náladu, tak může být výborný v pořadí. Navíc je podobný otci, který je z anglického chovu. No, ale mávli jsme nad tím rukou a přestali cokoliv očekávat. O to víc nás překvapil výsledek Laudie, která se moc hezky dodělala a dobře se předvádí. Ve velké konkurenci 12 kvalitních fen bychom považovali pořadí za úspěch. Nakonec získala V1, CAC. Niky (Nikee Jozucita, Badyho dcera) se také velmi líbila a rozhodovalo se mezi ní a fenou z chovatelské stanice Miss Malllorys ze Švédska. Nakonec Niky nevydržela dlouhé čekání a při rozhodování o vítězi třídy se nepředvedla. Ale  V2 res. CAC opět v konkurenci 12 fen bylo velmi uspokojivé. Skye se předváděla spolehlivě, měla jsem z ní dobrý pocit. Opět na rozdíl od paní rozdodčí. V hodnocení máme, že je moc velká (má asi o 0,5 cm méně než Laudie) a těžká (je docela ve slušné pracovní kondici). Takže dostala VD, nad kterým jsme zas mávli rukou. Celé rozhodování nám připomínalo loterii. Chápu, když má rozhodčí jeden typ, který se mu líbí a kterému nemusíme přesně odpovídat. Ale třeba Skye s Laudií jsou téměř k nerozeznání (jediný rozdíl je, že Skye má po štěňatech trochu vytahané mléčné žlázy, ale to dobrý rozhodčí pozná) a jedna získala CAC a druhá VD. Tak jsme to uzavřeli slovy: Z úspěchu se raduj, na neúspěch zapomeň.

V Českých Budějovicích posuzoval pan Miloš Kašpar. Jeho posuzování odpovídalo tomu, co jsme čekali. On má rád mohutné flety. Proto jsme drobnou Niky ani nehlásili. Elliot nastupil v pracovní třídě a vyhrál s titulem CAC. Bady měl velmi těžkého soupeře a dostal V1 res. CAC. Malá Aura (Maura Tercius) měla svou premiéru na výstavě ve třídě mladých, poprvé v hale, poprvé bez mámy. Popasovala se s tím skvěle, jen byl hrozný boj, aby ukázala zuby. Nakonec tedy skončila na pěkném druhém místě. Laudie udržela lajnu a počtvrté za sebou udělala titul CAC. O CACIB už se nám tolik nedačilo. Bady dostal res. CACIB, Skye nic. Víme, že na nejvyšší mety nejsou u pana rozhodčího naši psi dost mohutní. Ale ocenili jsme, že měl rozhodčí jasně vyjádřený typ, který se mu líbil, posuzoval konzistentně a každé své rozhodnutí zdůvodnil. S umístěním jsme byli spokojení, s hodnocením rovněž. Pan rozhodčí rozhodně nešetřil velmi dobrými, tak každá výborná je úspěch. Navíc všichni měli titul (u mladých se rezervní nedává, tak měla Aura jen V2).

Tak jsme završili letošní výstavní sezónu úspěšně. Elliot získal titul Český šampion, Skye Grand šampion a Laudie Junior šampion. Na jednu sezónu je to dobré, navíc všichni mají rozdělaného klubového šampiona a Laudie, Niky a Lamorak mají každý CAC na příští rok a mohou se pokusit o Českého šampiona. Bady a Niky jsou Národní vítězové a Niky ještě získala BOB a BIG IV na Národní výstavě v Klatovech. Vzhledem k tomu, že nejsme výstavní specialisté, můžeme být s výsledkem víc než spokojeni.
Aktualizováno ( 1. leden 2023 )
 
Obrázek...
image005.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS