Klubová "dvojvýstava" Humpolec 2017 Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
Humpolec_17.JPG6.5.2017
Eda (Now I'm Here Exotic Lunas) - velmi dobrý IV.
Fleur de Lis Tercius - výborná III.

Anka Cup 2016:
Eda
(Now I'm Here Exotic Lunas) - pracovní pes roku 1. místo, dual purpose 2. místo

7.5.2017
Eda (Now I'm Here Exotic Lunas) - výborný
Fleur de Lis Tercius - výborná I., CAC

Klubové výstavy posuzují zahraniční rozhodčí, tak o překvapení nemusí být nouze.

V sobotu posuzovala Becky Johnson (Velká Británie) a nestačili jsme se divit. To, že u některého rozhodčího je základem známka velmi dobrá a výbornou dá jen výjimečně, jsme už znali. Ale nepochopili jsme, jací fleti se jí líbí, v tom, jak udělovala výjimečné výborné, jsme nenašli žádný systém. Edovi vytkla špatné přední úhlení (jednu z jeho největších předností), u Fleur se jí zdálo příliš světlé oko (má přinejhorším slušně středně hnědé). Nicméně Fleur dostala výbornou a třetí místo ve velké konkurenci. Vzhledem k tomu, že se rozhodčí nelíbila ani fena, která vyhrála třídu na Cruft´s, těžko říci, zda je u ní naše umístění úspěch.

Přesto si Eda svůj zasloužený pohár odnesl. Zvítězil již podruhé v soutěži o nejlepšího pracovního psa roku v klubové soutěži Anka Cup a byl těsně druhý jako dual purpose flat.

V neděli posuzoval italský rozhodčí Sergio Scarpellini. Eda byl pro něj moc velký a poněkud dlouhý. Některým rozhodčím Edův typ nesedí, to dobře víme. Proto výborná potěšila, umístění se tentokrát nekonalo. Fleur nastupovala v silně obsazené pracovní třídě. Fleur se panu rozhodčímu velmi líbila. Hodně dbal na perfektní hřbetní linii a pohyb, Fleurčiny přednosti. Přesto nás umístění Výborná I. a CAC v tak velké konkurenci opravdu překvapilo. V soutěži o vítěze speciální výstavy nás porazila hezká a přece jen starší a vyspělejší fena, která si nakonec odnesla i titul BOB. Ale Fleur zraje a i ve výstavním kruhu se s ní už musí počítat. Což pro nás, považované spíš za pracovní chovatelskou stanici, je velký úspěch.

Tak se nakonec blátivá neděle, občas proložená přeháňkami vydařila lépe, než jsme čekali.

DSC_3449.JPG
Aktualizováno ( 17. červenec 2017 )
 
Obrázek...
image056.JPG
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS