Jihomoravské derby Rohozná Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
Fleur_Rohozna.jpg
Fleur de Lis Tercius


Podzimní zkoušky 8.7.2017: I. cena, CACT
Zkoušky z vodních prací 9.7.2017: I. cena, CACTLetošní první Fleurčiny zkoušky bylo dvoudenní Jihomoravské derby v krásém prostředí v Rohozné na Vysočině.

První den proběhly podzimní zkoušky. Kromě malého zaváhání na vlečce pernaté, kdy přeběhla, zkontrolovala rozhodčího a vrátila se po stopě pro zvěř a po jedné malé chybě v přinášení (přerovnávala si zvěř trochu víc, než rozhodčí tolerovali) šla pěkně, vysloužila si i pochvalu za nejlepší vyhledávání. Vzhledem k tomu, že terény nebyly příliš náročné, došlo s podobným nebo i lepším výsledkem více psů a Fleur skončila s titulem CACT na sedmém místě. Máme radši, když se rozhoduje v obtížnějších terénech, než když pořadí musí rozhodovat kritérium věku. Ale na čerstvě posekaných loukách se vyšší porost hledal hůře.

V neděli proběhly zkoušky vodní práce. Pro Báru zkoušky zakleté, protože je zatím s žádným psem nedošla v první ceně. Fleur už byla hodně unavená a nesoustředěná, tak byla každá disciplina o nervy. Fleur při únavě nezpomalí, naopak se přestane soustředit a lítá jak splašená. Ale klidové discipliny ustála, jen na vodění dostala zaslouženou trojku. Co nás opravdu potěšilo, že ani takto unavená neměla potíže s přinášením a měla i pomocné známky na plný počet. Dokonce i klid na stanovišti ustála, to, že si při začátku střelby sedla a pak zase lehla, rozhodčí neřešil.

Výkon obou holek byl velmi pěkný, Bára už Fleur umí číst a je klidnější a zkušenější. Fleur se musí "vychodit". Dva tituly CACT jsou bezesporu úspěch (obě další zúčastněné fenky FCR byly šikovné), celkově deváté místo sice na  první pohled tak skvěle nevypadá, ale zkoušky byly velmi vyrovnané a rozhodovaly nejen jednotlivé body, ale i pomocné známky nebo věk. Takže jsme s výkonem Fleur velmi spokojení. Rozhodčí byli velmi korektní, někteří posuzovali poměrně přísně, ale konzistentně a všechny psy stejně. Podzimní zkoušky také nikdo nedokončil s plným počtem bodů. Servis myslivců z Rohozné byl naprosto skvělý. Byl to moc pěkný víkend v krásném
prostředí.

Kompletní výsledky zde

DSC_3636.JPG
Aktualizováno ( 27. září 2017 )
 
Obrázek...
image032.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS