Všestranné zkoušky Kyselka - Radošov Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
Fleur_VZPR.jpg


23. - 24. 9. 2017

Fleur de Lis Tercius - 8. místo, II. cena

Všestranné zkoušky v Kyselce jsou vždy perektně připravené a je tam příjemné prostředí. Bára s Fleur trénovaly, tak bylo jasné, že tam holky zkusí štěstí.
Vylosovaly si v sobotu les, v neděli pole a vodu. Byli jsme ve skupině se Zdeňkem a Edou, tak jsme hned věděli, jak se daří druhému týmu.
Nejprve nastoupili na takzvaný malý les. Dohledávka dvou kusů nebyla úplně jednoduchá, psi museli přejít v lese přes potok, ale v naší skupině s tím nikdo neměl zásadní problémy. Druhá disciplina byla vlečka srstnaté v lese. Fleur ji vypracovala bezchybně, králíka ihned vzala. Ale pak se objevila zkoušková smůla. Když se vracela, blížila se ke stanovišti vůdce a rozhodčího poměrně hlučná skupina, která dělala barvy. Fleur šla po hlase a vylezla na cestu za Bárou. Tam váhala. Na jedné straně byla ta hlučná skupina, na druhé my v koroně a Bára v lese. Fleur sice držela králíka, ale váhala, co má dělat. Bára nakonec musela dát povel. Rozhodčí to považovali za dvě chyby v přinášení a z vlečky dali známku 2, která holky odsunula do II. ceny. Ani Eda neudělal vlečku bezchybně a dostal 3. Barvu šla Fleur krásně, svižně, s pochvalou. Následování před barvou bylo dost mizerné, byli jsme vděčni za 3. Klid na stanovišti dělaly holky také na soutěži poprvé, takže jsme přesně nevěděli, jak to Fleur zvládne. Zvládla to bez problémů. Po prvním dnu bylo jasné, že Eda, který sice některé trojky pochytal, ale nižší známku neměl, je jediný flet, který má šanci na CACT.
Druhý den se začínalo na poli. Bylo jasné, že to je stanoviště obtížné nejen disciplinami, ale i rozhodčí byli přísní. Handling Fleur kupodivu zvládla výborně. Z obou kusů měla za 4. Rozhodčí sice říkali, že ideální dráha by asi byla trochu jiná, ale v rámci tolerance to nejvyšší známka byla. Vlečka byla bez problémů, doledávka s bezkonkurenčně nejlepším časem pod 2 minuty. I na vyhledávání se Fleur moc líbila. Bára byla rázem kandidát na titul "nejlepší pole". Nakonec rozhodl lepší handling u pozdějšího držitele titulu. I když se do pole počítá aport v terénu, který měl druhý pes za 3 a Fleur za 4, tato disciplina se zkouší u vody a v titulu nefiguruje. Eda nás chvíli šponoval na vlečce, kde si všiml rozhodčího a uvažoval chvíli, zda má jít pro zvěř nebo radši nadávat tomu člověku, co se schovává v trávě. Nakonec se rozhodl přinést zvěř. Jinak šel bez chyby tak, jak to umí.
Poslední stanoviště bylo na vodě. Měli jsme respekt z dohledávky, kde jeden pes už vypadl, ale nakonec se jako hororová disciplina ukázal handling na vodě. Bára poslala Fleur rozumně na kachnu, která před psa padla. Tu Fleur přinesla. Pak ochotně hledala tu druhou na vodě i v rákosu u břehu. Ale kachna zatím v mírném větru odplula pod stavidlo a Bára tam nemohla psa dostat. Nakonec ji napadlo poslat Fleur jiným vlezem a donavigovala ji na kýženou kachnu. Netrvalo to dlouho, ale byly to hrozné nervy. Rozhodčí Báru chválili, že neztratila hlavu a zvládla neobvyklou situaci s přehledem. Dohledávka v rákosí i marking byly už pro nás bez problémů (jeden z našich "spolubojovníků" bohužel na dohledávce vypadl), jen z vodění holky dostaly ještě poslední trojku. O tom, že vodění je Fleurky slabina víme. Také z celých všestranek měla jen 4 discipliny se sníženou známkou. Dvakrát šlo o smůlu a dvakrát o vodění (respektivě následování).
Jak jsme tedy dopadli?
Eda se Zdeňkem šel pěkně, na to, že moc netrénuje, výborně. Po zásluze si odvezl CACT. Fleur s Bárou dokázaly, že jsou schopné jít všestranky a to velmi dobře. Bodově na tom byly stejně, jako Eda. Jen smolná 2 z vlečky je shodila do II. ceny. Bohužel se z vleček stává další známka z přinášení. Samotnou vlečku vypracovala Fleur bez chyby. A rozhodčí penalizovali Fleurčino váhání velmi přísně. Nemůžeme ale říci, že nespravedlivě. Zkoušky byly výborně připravené, rozhodčí féroví a naše skupina velice příjemná a kamarádská. Co víc si přát.
V každém případě se muže Fleur pyšnit titulem "U" všestranný pes. A Bára tím, že nejen odvedla velmi náročné zkoušky, ale i s pochvalou za práci na poli a na barvě od rozhodčích a s pochvalou za to, jak vyřešila nestandardní situace. A osmé místo (z 24 psů) pro tým, který šel své první vyšší zkoušky je velice dobré umístění.

Kompletní výsledky zde

Foto Milan Pícha
IMG_0632Kys.jpg
Aktualizováno ( 25. prosinec 2017 )
 
Obrázek...
image035.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS