Jihočeské derby Stříbřec Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
Fleur_Rohozna.jpg
14.-15.10.2017

Fleur de Lis Tercius
3. místo
KPZ I. cena, CACT
KZVP II. cena


Jihočeské derby letos proběhlo v pozdním termínu a v terénech ve Stříbřeci. Terény jsou obtížné a rozhodčí byli velmi přísní. Potvrzuje to i skutečnost, že žádný pes nedošel ani jedny zkoušky s plným počtem bodů, což u nižších zkoušek není běžné.
Ale zpět k naší účasti. Fleur už získává zkušenosti a Bára je s ní dobře sehraná. Na podzimních zkouškách jim nevyšlo jen vodění, které je dlouhodobý problém. Vyhledávání bylo na pastvině, která byla silně zazvěřená a sousedila s ohradou pro krávy. Fleur zpočátku pracovala dobře, ale když se v poslední třetině na pokyn rozhodčího obrátili a vraceli zpět už proslíděným terénem, tak ji to přestalo bavit (v podstatě zaujala postoj: "tady jsme už byli, co tu budu hledat!"). Což rozhodčí ohodnotili trojkou, stejně jako u předchozích psů. Nicméně výsledek stačil na CACT a první místo na podzimních zkouškách.
Druhý den už byla Fleur méně soustředěná a unavená. Aport v terénu zvládla perfektně, ale pak na práci v rákosí hned na začátku šlápla do bodláku a měla v tlapce trn. Pak už ji Bára nemohla pořádně do drsného terénu dostat. Trn jsme vyndali, Fleur nekulhala, ale už se jí moc nechtělo ani na dohledávku. Přesněji - na dohledávku šla dobře, věděla, kde kachna asi je, ale nechtělo se jí do kopřiv a křoví. Obcházela ho a hledala si pohodlnější cestu. Prostě flet - radši přemýšlí, než by riskovala nepříjemnost. Kachnu přinesla v dobrém čase, ale rozhodčí penalizovali radost z práce i poslušnost. Myslím, že byli tentokrát na holky přísnější, než na ostatní. Sice došla "vodky" ve II. ceně, ale práce to nebyla špatná. Že moc nemá ráda nepříjemný terén, víme.
Celkově skončila na pěkném třetím místě a splnila tím podmínky pro přímou kvalifikaci na Derby ČR v příštím roce. Takže další postupový cíl splněn. Fleur zraje a získává jistotu. S občasnými chybami počítáme. Ale za letošní výkony si zaslouží pochvalu. Teď jen potřebuje získat titul CACT na vyšších zkouškách, aby dosáhla na pracovní šampionát. Budeme to zkoušet, třeba to jednou vyjde.

Kompletní výsledky zde

jc_derby_17.jpg
Aktualizováno ( 22. duben 2018 )
 
Obrázek...
image057.JPG
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS