Další zkoušky Tisk E-mail
Napsal/a Administrator   
Fleur_Rohozna.jpg
Fleur de Lis Tercius:

21.10.2017 PZ Slabčice - II. cena, 4. místo
28.-29.10.2017 VZPR Třeboň - II. cena, 6. místo
4.-5. 11. 2017 ZPR Týn - neuspělaPodzimní zkoušky ve Slabčicích byly jako trénink. Fleur se tak moc nepodařily, dostala známku 2 z vyhledávání. Rozhodčí ji poslal slídit do špatně prostupného trnkového křoví a Fleur nemá takovéhle terény moc ráda. Jinak šla docela pěkně, hlavně vypadalo, že se zase po odpočinku dostává do správného tempa. Tohle jí ani nemáme za zlé, do trnitého křoví by se asi nechtělo nikomu.

O týden později jsme nastoupili na Všetranné zkoušky v Třeboni. Počasí hrozilo už od pátku. V sobotu byl vichr a zima, v neděli kalamita s vichřicí a lijáky. Zkoušky končily tím, že jednak spadlé stromy blokovaly  a komplikovaly výjezd z lesa a mimo to vypadl proud a museli jsme jet počítat výsledky do penzionu v Třeboni, podepisovalo se a výsledky kompletovaly za svitu mobilů a vrchní rozhodčí Ing. Horyna vyhlašoval výsledky s čelovkou (jinak by se je asi musel naučit zpaměti). Prostě zkoušky v docela extrémních podmínkách.
Fleur šla první stanoviště, vodu, dobře. I poměrně složitý marking vystřihla naprosto přesně. Odpoledne v sobotu jsme šli na pole. Handling jako jedna z mála šla dobře, ve čtyřkách. Dohledávku měla rychle. Ale pak přišla nešťastná vlečka. Rozhodčí ji tahali z pole ke koroně. Fleur v silném větru trochu přeběhla a když vzala kus, rozhlédla se a zjistila, že je u korony, odkud s Bárou na vlečku vycházela. Nějakou zkratkou měla pocit, že má jít ke koroně. Bára musela písknout. Rozhodčí to penalizovali jako dvě chyby a dali jí dvojku. Báru to rozhodilo. Navíc slídění, další disciplina, začínala na nástřelech vleček a Fleur se nasadila vypracovala vlečku. Když nic nenašla, byla zmatená. Pak sice šla docela slušně (ne hůže než ostatní ze skupiny), ale rozhodčím se to nelíbilo. Další dvojka byla sice zklamání, ale už to bylo jedno.
V neděli jsme nastupovali na barvy. Za celkem nepřesvědčivé následování sice dostala čtyřku, ale na barvu nastupovala ve vichru a lijáku. První půlku ještě šla celkem slušně, ale pak znejistěla a dvakrát sešla. Bylo znát, že jí to buď nesedělo, nebo byla nervózní, že jsme nechali Derču doma, nebo se možná poryvů větru trochu bála. Těžko říci. Ale došla spolehlivě alespoň s dvojkou.
Malý les odpoledne v příšerném vichru šla pěkně, měla nejrychlejší čas na dohledávce dvou kusů ve čtverci a pěkně čistě vypracovanou vlečku. Až na odložení vstala a poposedla. Podle výrazu se bála padajících větviček a větru a posunula se tak, aby aspoň trochu viděla na lidi.
To, že zkoušky vůbec v extrémním počasí došla je vcelku úspěch. Sice v druhé ceně, ale má docela pěkné šesté místo. Bára si vedla jako vůdce výborně. Za rok si zkusíme výsledek zlepšit.

Poslední letošní zkoušky byly od začátku špatně. Pár dní před zkouškami jsme se dozvěděli, že je naše Ája nevyléčitelně nemocná a byli jsme z toho hodně rozhozeni. Fleur se zřejmě blíží hárání, protože je roztěkaná a nesoustředěná a Bára má v práci grantový maraton. Také už byla naše šňůra akcí dlouhá a náročná. Tak jsme celkem nečekali úspěch. Skutečnost naše očekávání ovšem předčila, a to v tom negativním smyslu.
Báli jsme se handlingu na vodě, ale ten zvládly holky bez problémů. Naopak, na doledávce v rákosí, kde se střídaly pásy nízkého a vysokého rákosí měla Fleur nečekané potíže a dostala dvojku. Šla první a ostatním udělala pachovou dálnici, takže nikdo jiný už problémy ten den neměl. Pak jsme šli na pole. Handling udělala podle našeho názoru i podle názoru všech ostatních soutěžících dost pěkně. Na první kus musela Bára jen dvakrátkorigovat směr, ale Fleur perfektně reagovala a odchýlila se o pár metrů. Pro druhý kus šla Fleur trochu obloukem, ale ne nějak velkým. Přesto to rozhodčí hodnotili dvakrát trojkou, což nás dost naštvalo. No a s Fleur se nesmí chodit na disciplinu naštvaně protože je na to citlivá. Na markingu poprvé vypálila hned po výstřelu a byla to známka 1. Vlečku v sobotu na poli zvládla dobře, v neděli lese musela dokonce vypracovat vlečku přes padlý strom, ale také bez chyby. Těžký čtverec - dohledávku na dva kusy v lese - zvládla ještě v časovém limitu na 4. Poslední disciplina bylo odložení. Fleur nebyla v pohodě a odešla po necelých dvou minutách. Vše je jednou poprvé a její klidy se ke konci sezóny zhoršovaly. Tak poslední zkoušky nedošla. I to se stává. Teď plánujeme štěňata a uvidíme, jak bude Fleur příští rok pokračovat.

Kompletní výsledky:
PZ Slabčice
VZPR Třeboň
Aktualizováno ( 18. červen 2018 )
 
Obrázek...
image029.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS