Ohlédnutí za rokem 2019 Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
SZVP_knezeklady_11.jpg


Jaký byl?
Vcelku úspěšný...


Psi v našem vlastnictví nebo spolumajitelství:

Ginny na jaře v 11 letech absolvovala prohlídku včetně vyšetření srdce. Na svůj věk je ve ve velmi dobrém stavu. Proto od podzimu ještě chodí na hony na kachny i bažanty a má svou naprosto neuvěřitelnou 12. loveckou sezónu (chodila a pracovala už jako štěně). Vypadá trochu jako bezdomovec, protože špatně líná (věk a kastrace) a strašně nerada se nechává upravovat. Proto ji vždy jen upravím z nejhoršího, aby neměla dredy. Ale jinak je velmi spokojená a užívá si život. Hlavně že může na hony, i když i trocha pohodlí není k zahození.

Derry dovršila 9 let. Vzhledem k tomu, že už nemusí pracovat pod tlakem nervozity na zkouškách, ožila. Je teď velmi šikovná na práci a užila si dokonce i ve třídě veteránů výstavy. Musela jsem ji vystavovat já, a Derry byla velmi spokojená, že mě má v kruhu jen pro sebe. Získala titul Veterán šampion, čímž dovršila počet titulů na čtyři. Po smrti Áji převzala funkci vůdce smečky, adoptovala Skye a smečku si hlídá.

Fleur měla smůlu. Má něco z Derči a když pracuje pod tlakem, dělá víc chyb než normálně. Proto se nám nepovedlo dokončit šampionát práce. Na honech je spolehlivá a šikovná, v tréninku vše umí, ale na zkouškách se prostě nedaří. Už jsme se smířili s tím, že další šampionát nebude. Ani na výstavách se jí nepodařilo dokončit rozdělané šampionáy. U nás se bohužel nevypisuje čestná třída a feny, které mají již veškeré šampionáty, které lze získat, tak stále chodí do třídy šampionů. A protože jsou výstavní specialisti, nemáme na ně prakticky šanci. Ale je zdravá, zabřezla a čeká svůj druhý a poslední vrh.

Skye teprve začíná. V únoru jí byl rok, ve třídě mladých posbírala řadu umístění, ale titul se nepodařil. Teprve koncem roku vyspěla, a v Budějovicích měla res. CAC, v Praze 2x CAC, CACIB a dokonce BOS v necelých 22 měsících. Není úplně show typ, ale je hezká. Práci jsme začali neúspěchem na podzimních zkouškách v Kunžaku, nebyla ještě zralá. O necelé dva měsíce později na Jihomoravském Derby už skončila celkově čtvrtá, lepší umístění jí zkazila jen známka z vyhledávání, které ještě úplně nechápe. Ve Vacíkově získala CACT a vítěze podzimních zkoušek a i další zkoušky zvládla velmi dobře. Pokud se naučí vyhledávání, bude výborná. Je velice temperamentní, ale s velkou chutí se zavděčit. Je první náhradník na Derby ČR, tak máme co docvičovat. Má velice dobrou povahu, jemnou, ale odolnou.

Bady začal svou výstavní kariéru impozantně. Na první mezinárodní výstavě získal CAC, BOJ a jBIG I. Na klubové výstavě oba dva dny v konkurenci 10 psů vyhrál a získal CAJC a během měsíce splnil podmínky pro Junior šampiona. Zatím neodešel bez titulu, jen jednou měl res. CAC. Vlastně jednou bez titulu odešel, to nad ním zvítězila D1. Dorazili jsme do Brna pozdě a byl posouzen jen mimo pořadí. Býval by vyhrál. Složil OVVR, má v pořádku zdravotní vyšetření a je chovný pes. Má zajímavý rodokmen, po otci zcela nepříbuzný na středoevropské feny, nese hnědou a nenese žlutou. V současné době, kdy je hodně jedinců se žlutým genem, je tenhle výsledek cenný. Pracovně je velice talentovaný, ale pokrotit temperament bude ještě trochu práce. Zatím nerad ukořistěný aport odevzdává. Jakmile se povede tohle odstranit, bude připravený na zkoušky.

Tia je ve svých 9 letech také zdravá. Jen úplně zapomněla, jak se má vystavovat, takže je s ní ve výstavním kruhu těžko. Líbí se, rozhodčí obdivují temperament, ale neprosadila se.

Luna vyspěla do krásy. Začátkem roku v Brně na silně obsazené výstavě získala CAC, CACIB a BOS. V Č. Budějovicích CAC a CACIB. O možnost získat BOS jsme ji připravila, protože jsem nepochopila pokyny rozhodčí a o BOS jsme neběhaly. Pak už moc vystavovaná nebyla. Některým rozhodčím se zdála moc velká (i když je stejně velká jako Tia a Derry), tak získala "jen" res. CAC  v Budějovicích a V3 na klubové výstavě. I přes ne úplně dostatečný trénink se jí povedlo udělat podzimní zkoušky ve 2. ceně (s limitní známkou z přinášení kachny - šla na řemeni a nepřesně předala), ale získala tím titul Český šampion (výstavních titulů má dost).

Ostatní odchovy se, pokud víme, mají dobře. Rendi (Erendis) si užila hony na kachny a na zkouškách ve Vacíkově byla 2. s res. CACT. Irmina udělala podzimní zkoušky ve Slabčicích, je moc šikovná na práci, ale výstavy ji velmi nebaví. Je chovná. Alf (Hector) je velice šikovný na honech, ale zatím nešel na zkoušky, protože má občas problémy s odevzáváním aportu. Je velice majetnický, a pokud jsou vedle páníčka cizí lidi, nechce se mu zvěř odevzdávat. Pracujeme na tom a postupně se zlepšuje. Jinak by byl úrovní výcviku na vyšší zkoušky.

Pokud bychom jen suše bilancovali, získali jsme 3 nové šampionáty, Skye se stala čekatelkou šampiona krásy i práce, Bady čekatelem Českého šampiona, čtyři mladé se podařilo uchovnit, tři získali loveckou upotřebitelnost. Ale za důležitější povavžuji, že jsou všichni zdraví, že naši vetráni jsou vitální (a to i Ginini bratři, kterým všem bude letos na jaře 12), že si majitelé chválí povahy. Prostě člověk by je někdy zabil, ale za nic na světě nedal.
Aktualizováno ( 12. srpen 2020 )
 
Obrázek...
image059.JPG
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS