OVVR Pístina Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
Fleur_Rohozna.jpg

7. 4. 2019
Luna (Isis Luna Tercius) prospěla
Bady (Jolly Good Fellow Tercius) prospěl
Skye (Jolly Roger Tercius) prospělaPo půl roce jsme se znovu podívali do Pístiny na výcvikový tábor Jany Smejkalové a lovecké školy Viribus. Tentokrát jsme se připravovali na bonitaci vloh OVVR tři. Alena Melicharová s Lunou (Isis Luna), Václav Pintýř s Badym (Jolly Good Fellow Tercius má jméno po slavném předkovi) a já se Skye (Jolly Roger).

OVVR proběhly v téměř zimním počasí s ledovým větrem. S testem povahy neměl problém nikdo. S výstřelem také ne, i když jsem to Skye usilovně kazila. Nechala jsem si totiž na rameni brašnu s aporty a Skye se nechtělo ode mě, aby o něco nepřišla. Pak přišel test nosu a případně aport. Se Skye jsme si vylosovali číslo 1. Dohledávka byla lehká, Skye šla suveréně, ale pak se na mě podívala a plivla aport. Na povel vzala a předala dobře do ruky, ale byla by to 3. I když všem radím "berte za 3", sama jsem furiantsky řekla, že to Skye umí lépe a půjdeme na aport. Luna dohledala bez potíží, ale pak se šla pochlubit všem psům v koroně a jedna fenka jí spárky sebrala. Tak musela také na aport znovu a dostala 3 za kontakt s vůdcem. Bady s číslem 10 měl nejrychlejší dohledávku, ale s aportem se nechtěl moc rozloučit. Sice dostal 4, protože nepustil, ale rozhodčí mu srazila bodík za kontakt s vůdcem, protože hezké přinášení to nebylo.

Aporty následně zvládly Skye i Luna bez problémů, i když jsem ho po převzetí málem ze zmrzlých rukou pustila. A šlo se na vodění. Jak jsem stará, tak jsem hloupá. Nechala jsem Skye koukat, jak rozhodčí jde označit dráhu vodění. Rozhodčí dala na konec klacek, což Skye utvrdilo v tom, že bude legrace a ne vodění. No, šla blbě, dostali jsme na vodítku za 2, přestože normálně disciplinu umí. Byla to moje chyba. Luna má vodění jako slabinu a také vyfasovala jednu 3, což byl docela úspěch, Bady také.

Aport z vody zvládla Skye dobře, Luna musela dostat druhý povel k odevzdání, Bady přinesl dobře.  A bylo to. Z rodiny, přes mé intenzivní pokusy to zkazit, šla Skye nejlépe, jen s chybou na vodění. Bady měl chyby dvě a jen o jeden bodík méně, Luna měla chyby tři. Všichni vlohy prokázali a prospěli. Jsou moc šikovní, samozřejmě je s nimi ještě dost práce. Pokud to ale budu Skye kazit jako na OVVR, tak nešiku vůdce sebelepší pes nezachrání.

Co mi udělalo radost, že moji další svěřenci z výcviku také uspěli a u těch, kteří jen cvičili, protože nejsou připraveni na OVVR, jsme udělali pokroky


DSC_6747.JPG
Aktualizováno ( 23. červen 2019 )
 
Obrázek...
image018.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS