MVP České Budějovice Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
Bady_2.jpg13. 4. 2019
Bady (Jolly Good Fellow Tercius) - výborný I., CAJC, BOJ, JBIG
Luna (Isis Luna Tercius) - výborná I., CAC, CACIB
Fleur de Lis Tercius - výborná II., res. CAC
Skye (Jolly Roger Tercius) - výborná II.
Tia (Contia Tercius) - výborná II.
Irmina Tercius - velmi dobrá


Na "domácí" českobudějovickou výstavu jsme vyrazili v silné sestavě.

Bady (Jolly Good Fellow Tercius) měl výstavní premiéru. Trochu jsme nacvičili postoj a klus, ale netušili jsme, jak zvládne výstavní ruch. Páníček Václav Pintýř měl od něj sice vytahané ruce, ale v kruhu se Bady nesl jak model. CAJC ve třídě mladých, kde byl sám, potěšil, ale nebrali jsme ho jako něco extra. Prostě pěkný pes bez konkurence. Už lepší bylo, že získal titul BOJ (nejlepší mladý), protože třída mladých fen byla silně obsazená. Když získala před sedmi lety Tia titul BOJ, netušili jsme, že máme nastoupit do závěrečných soutěží. O pár let později už to víme, takže jsme si to nenechali ujít. V soutěži o junior BIG (nejlepší pes VIII. skupiny FCI) se Bady do kruhu vnesl. I když už byl unavený, předváděl se jako profesionál a s Bárou jim to moc pěkně vycházelo. Když rozhodčí, p. Matyáš ze Slovenska, vybral Báďu do užšího výběru, měla jsem pocit, že je to maximum. Nebylo. Podával Báře ruku a ukázal jí na místo vítěze skupiny. Obě jsme byly dojaté, Václav byl také spokojený. JBig už není titul, který by jen reflektoval kvalitu psa, tu mají všichni. Hodně záleží, jak umí pes své kvality "prodat". Bady se vydal na první krůčky po stopách svého otce Jethra a slavného praprapradědy, po kterém dostal jméno. Báře se splnil sen běhat v závěrečném kruhu (i když "jen" v juniorech) a jako bonus měla fanfáry pro vítěze. Byla z toho trochu zmatená, take nakonec jí rozhodčí vynadal, že má psa pořádně postavit na fotografování. Kdyby bylo nějaké příště, už by věděla.

Neměly by ale zapadnout úspěchy ostatních. Luna pokračuje ve své skvostné jízdě. Na druhé letošní výstavě, má druhého CAC ve třídě otevřené a CACIB. Přitom byla ve třídě nejmladší. Když se běhalo o ostatní tituly v plemeni, Bára mi Lunu dala. Byly trochu zmatky se zadáváním titulů (paní rozhodčí rozhodovala postupně a trochu na přeskáčku), taže jsem jako obvykle byla nejslabší článek a Luně jsem to trochu kazila. Připravila jsem ji o šanci na BOS.

Fleur běhala ve velice silné konkurenci ve třídě šampionů a druhé místo a res. CAC vůbec není špatné. Fleur běhá s hlavou níž, to jí paní rozhodčí trochu vytkla. Jinak se moc líbila.

Skye překvapila. Je typ, který se bude dodělávat později. Přesto se v konkurenci šesti fen ve třídě mladých neztratila. Když vybrala paní rozhodčí první tři feny do rozhodování pořadí a pak nám po zkouknutí ostatních řekla "ještě vy", tak jsem najisto počítala, že odejdeme jako čtvrtí. Skye se ale nesla hezky a výsledné druhé místo nás dost překvapilo. Příjemně.

Tia se tentokrát předváděla lépe a líbila se ve své třídě veteránů. Vrátilo se trochu z té výstavně úspěšné Tii z mládí. Nicméně soupeřka je zkušenější výstavačka, multišampionka a po zásluze vyhrála.

Irmině se nechtělo běhat ani v její třídě otevřené, ani nikde jinde. Zkoušela jsem povzbuzovat, nabízet pamlsky, nic. Navíc měla ostříhanou hruď a ztratila dost ze souměrné postavy, nebo aspoň z dojmu z ní. Už v kruhu mi bylo jasné, že to úspěch nebude. Irmina je hodná a milá, má své kvality i ve stavbě těla, ale špičková výstavní fena z ní nejspíš nebude.

Posuzovala paní MUDr. Eva Felszéghyová ze Slovenska.

Bady_1.jpg
Aktualizováno ( 3. září 2019 )
 
Obrázek...
image037.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS