Klubová a speciální výstava Humpolec Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
logo_sekce.gifSobota 11.5.2019

Bady (Jolly Good Fellow Tercius) - výborný I., CAJC, KVM
Skye (Jolly Roger Tercius) - výborná
Isis Luna Tercius - výborná III.
Fleur de Lis Tercius - výborná II. res. CAC
Derry (Cinderella Tercius) - výborná I., BOV


Neděle 12.5.2019

Bady (Jolly Good Fellow Tercius) - výborný I., CAJC
Skye (Jolly Roger Tercius) - výborná IV.
Irmina Tercius - velmi dobrá
Fleur de Lis Tercius - výborná III.
Derry (Cinderella Tercius) - výborná II.


Na klubovou výstavu jezdíme bez velkých ambicí. Letos byla navíc velká účast a velmi silná konkurence. Kvalita fletů se zvyšuje tak, že psi z českého chovu jsou již konkurenceschopní i v evropském měřítku. Navíc oba rozhodčí letos preferovali nižší těžší psy, jiný typ, než máme my.
V sobotu posuzovala paní Ingrid Grill z Rakouska.
Hned v první posuzované třídě, mladých psů nás výsledek překvapil. Bady (Jolly Good Fellow Tercius) v silné konkurenci 9 psů zvítězil a získal titul CAJC a klubový vítěz mladých. Bady se umí předvést a krásně spolupracuje. Má velkou výhodu, že není ani moc velký, ani drobný, má vše tak akorát.
Skye (Jolly Roger) zdaleka tak nezaujala. Dostala výbornou a pěkný posudek, ale její čas ještě nenastal. Luna tentokrát moc šanci neměla. Je na vkus paní rozhodčí velká, i když elegantní. I v tak v silně obsazené třídě odešla s výbornou 3. ze šesti fen. Vzhledem k silné konkurenci to byl docela úspěch. Fleur byla ve třídě pracovní druhá s titulem res. CAC za polskou fenou po švédských rodičích rovněž v konkurenci pěti fen.
Derry i přes nadváhu dostala titul nejlepší veterán. Neměla sice konkurenci, ale titul není nárokový. Ona je pořád hezká, ale má pár kil navíc, která nechce shodit.
Sobota byla tedy úspěšná.

V neděli posuzoval Alessandro Zeppi z Itálie. Byl přísnější, rozdával více velmi dobrých. Pan Zeppi je chovatel labradorů, takže jsme nečekali, že by naši nohatější a lehčí psi výrazněji zabodovali.
Bady nastoupil ve třídě mladých, kde bylo 10 psů. Když ho rozhodčí vybral do užšího výběru na umístění, byli jsme spokojeni. Jenže pak je přeskládal a nechal Badyho běhat jako prvního a opět mu udělil titul CAJC. Velmi chválil jeho pohyb. Byl to velký úspěch.
Derča tentokráte "díky" kilům navíc skončila ve veteránech s V2. Skye se dostala do pořadí a v konkurenci 10 fen skončila 4. Velmi nás to potěšilo. Irminu předváděla panička Dáša a předvedly se daleko lépe než v Budějovicích. Irmina běhala s paničkou hezky, dostala pěkný posudek. Jen byla na vkus rozhodčího moc velká, to bylo jediné, co jí vytýkal. Fleur ve velké konkurenci skončila výborná 3 a svou více než čtyřletou šňůru výborných v pořadí neporušila. Je to jediná naše fena, která nikdy neměla velmi dobrou.
I kluci Pokorných Eda (Now I´m Here Exotic Lunas) a Dizi (Dynamic Force Black Avatar) skončili výborní s pořadím oba dva dny.
Oba dny bylo studené deštivé počasí, docela jsme vymrzli. Výstavy pod širým nebem bývají náročné. Ale výsledky nás smířily i se špatným počasím.

Největším překvapením a radostí byly výsledky Badyho. Za pouhý měsíc získal titul Junior šampion ČR, získal ze tří výstav tři tituly! Hlavně ty klubové jsou velice cenné. Usoudili jsme, že bude stát za to Badyho uchovnit. Je opravdu pěkný, má pracovní vlohy a velice milou a vyrovnanou povahu, velký temperament bez nervozity. V současném trendu velkých fletů je výškou zcela ve standardu. Po otci má u nás zcela nový rodokmen s čistě anglickou krví z kvalitní linie Cassblaidd, která je i v zemi původu skutečně "dual purpose" - pracovní i exteriérová. Navíc nese po otci hnědý gen a téměř jistě nenese žlutou. Mohl by být pro chov přínosem.

Aktualizováno ( 10. září 2019 )
 
Obrázek...
image039.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS