Jarní zkoušky 2019 Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
fleur_vacikov.jpg

KPZ Kunžak
19. 5. 2019
Skye (Jolly Roger Tercius) - neuspěla

Derby ČR (KZPR) Stříbřec
15.-16. 6. 2019
Fleur de Lis Tercius - III. cena


Začátek zkouškové sezóny se nám moc nepovedl.

V květnu jsem vyrazila se Skye (Jolly Roger Tercius) na první podzimní zkoušky. Začínali jsme vlečkou pernaté. Vzhldem k terénu šel pan rozhodčí trochu velkoryseji a vlečka měla kolem 300 kroků. Nezkušená Skye stopu správně sledovala, ale po cca 250 krocích znejistěla a začala dohledávat. Postupně se vracela. Zjevně měla pocit, že stopa tak dlouhá být nemůže a hledala blíž. Není to omluva, musí být schopna jít  klidně dvojnásobně dlouhou stopu, ale prostě tentokrát ztratila důvěru. Protože jsem s ní nemohla stopu na zkouškách projít, radši jsem to vzdala rovnou, dávno před vypršením času. Takže oficiálně je "odstoupila", ale v podstatě neuspěla. Potřebuje víc času a sebevědomí. Doufám, že příště aspoň uspěje.

Bára s Fleur nastoupily na Derby ČR, které se chodí podle zkušebních řádů ZPR. Jde o dvoudenní zkoušky. Fleur vyspěla a je soustředěnější, ale to, že se zúčastnili i dva šampioni práce a čtyři další fleti nám moc naděje na titul nedávalo. Nakonec se vše rozhodlo hned na první disciplině. Los nám přisoudil navádění na dva kusy na poli a Fleur hned na prvním zaměnila. Tím pádem dostala známku 1 a spadla do 3. ceny. Pak už šla dobře a měla jen chybu na vodění. Přinášení srstnaté bylo také za 3, ale to jsme jí tak moc za zlé neměli. První králík byl obrovský, neskladný a už pomačkaný a Fleur je na velké kusy trochu nešikovná. Opakovaně jí padal a ona si ho přerovnávala. Ta trojka byla skoro až přísná. S druhým vběhla do hejna much, lekla se a pustila ho. Tam byla chyba nesporná. Její přerovnávání kachny z handlingu na vodě známe a pokud se to povede, zhoršuje jí známku často. Někdy nosí korektně, ale tak moc chce pro druhou, že s první je nepořádná. Jinak jsme byli s výkonem spokojeni, Fleur ustála čekání, byla ovladatelná a spolupracovala. Proti loňsku z ní máme lepší pocit.
Úroveň psů už je tak vysoká, že pět psů šlo s naprosto čistým štítem. Potěšilo nás, že jedním z nich byl Eda (Now I´m Here Exotic Lunas). I kdyby Fleur nezkazila navádění v poli, v této konkurenci by těžko získávala titul.

Uvidíme, jak se nám bude na dařit dále. Zcela netypicky jsme byli letos zatím úspěšnější na výstavách než na zkouškách. Jak znám osud, právě se zasmál a příští týden v Brně nám na výstavě ukáže...


Aktualizováno ( 2. říjen 2019 )
 
Obrázek...
image062.JPG
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS