Intercanis Brno - aneb osud je škodolibá mrcha Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
intercanis.jpg22. 6. 2019

Bady (Jolly Good Fellow Tercius) - výborný (mimo pořadí)
Skye (Jolly Roger Tercius) - výborná (mimo pořadí)
Fleur de Lis Tercius - výborná II., res. CAC


Když jsem před týdnem psala, že se nám nedaří na zkouškách a daří na výstavách, opatrně jsem dodávala, že uvidíme, co na to osud. Nezklamal. Je to škodolibá mrcha.

Do Brna jsme vyrazili s minimálně hodinovou rezervou s tím, že v sobotu ráno by nemusela být D1 tak ucpaná. Hned za Humpolcem nám zatrnulo. Najeli jsme v pořádku a po neclých 100 metrech ještě v nájezdovém pruhu nás uvěznila auta před námi i za námi. Vedle stojící kamion nás pustil do levého pruhu a kus jsme jeli. Tak necelý kilometr. Pak se provoz beznadějně zastavil. Po půl hodině se to pohnulo, ale zas jen o cca půl kilometru. Zatím dobré, jenže nakonec jsme stáli více než hodinu a půl. Situace už byla katastrofální, měli jsme nastupovat v 9.

Na výstaviště jsme dorazili v 9:20 a s Bárou a fenami jsme sprintovaly do haly. Už dlouho jsem neběžela tak rychle... Dorazily jsme právě když rozhodčí začal posuzovat třídu šampionů fen, kam byla Fleur přihlášená. Bára odhodila vodítko a pytlík od pamlsků ve vchodu do kruhu a smykem se zařadily. Fleur potřebuje před předvedením zklidnit, start smykem jí nesedí. Pan rozhodčí dost dal na první dojem a tak si Fleur odnesla další V2 a res. CAC. Ale pak jsme zjistili, že ta výborná vůbec nebyla samozřejmá, ze všech fen byly jen 3 výborné.

Po skončení posuzování fletů jsem pana rozhodčího požádala, zda by neposoudil mimo pořadí naše mladé. I když na to nemáme nárok, ochotně nás vzal. Jak nastoupil Bady, téměř ihned řekl, že bychom to vyhráli. Dostal Výborný bez pořadí (další dva psi dostali VD). Pak šla ještě Skye a rozhodčí říkal, že ta fena se mu líbí ještě víc a dal by jí BOJ. Jenže je také V bez pořadí.

Potěšilo nás, že i ve velmi přísném posuzování Ing. Matyáše by naši psi uspěli, i to, že byl pan rozhodčí velkorysý a naše mladé posoudil. Mladí by měli na to, dostat CAJC a Skye BOJ. Bohužel "díky" D1 nemáme nic. Už by si ta smůla mohla dát konečně pokoj.
Aktualizováno ( 15. červenec 2019 )
 
Obrázek...
image047.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS