KPZ Vacíkov Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
Vacikov_19.jpg17. 8. 2019

Skye (Jolly Roger Tercius) - I. cena, CACT, Vítěz zkoušek

Rendi (Erendis Tercius) - I. cena, res. CACT, 2. místo

Fleur de Lis Tercius - I. cena, 4. místo


Vacíkov jsou naše nejoblíbenější zkoušky. Byly to naše první podzimní zkoušky s Ájou v roce 2007. Všechny naše holky na nich získaly titul CACT (Ginny poslední do šampiona práce, Ája, Derry, Fleur i Rendi prvního),  Tia pracovní certifikát. Takže jsem se Skye letos nemohla chybět. Protože to jednu chvíli vypadalo kriticky a zdálo se, že by se zkoušky mohly zrušit, přihlásily se i Ivana Ryčlová s Rendi a Bára s Fleur. Nakonec se sešlo 17 psů z toho 6 fletů. Vzhledem ke konkurenci jsem doufala, že by něco mohla udělat zkušenější Fleur nebo Rendi. U Skye jsem tomu nevěřla. Ale Vacíkov má mocné kouzlo.

Do skupin jsme se rozdělili tak, že Bára byla s Ivanou, takže mohly jezdit spolu a já chodila se Skye, doprovod nám děla Pavel s veteránkami. Začínali jsme se Skye kachnou z hluboké vody, markingem a vlečkou pernaté. Holky začínaly vlečkou srstnaté a voděním. Skye začala dobře, ustála discipliny i vlečku šla pěkně. Fleur si potřebovala na vlečce přerovnat králíka, takže dostala 3 a Rendi, která šla vlečku bez chyby, dostala 3 na vodění. Známe své nedostatky, nebylo to překvapivé. Na poměrně přísně posuzovaném vodění spíš překvapilo, že Fleur dostala 4, také to není její silná disciplina, ale umí ji předvést pěkně.
Pak šly holky na vyhledávání a dohledávku, kde podle očekávání předvedly bezchybné výkony. Skye zvládla vlečku srstnaté. Měli jsme čerstvého králíka, ještě teplého, tak jsem se bála, protože to Skye zatím v životě nezkoušela. Ale popadla ho bez zaváhání a vlečku jsme měli s pochvalou. Ne tak vodění. Jako posledně se na začátku trochu lajdala, nebylo to na povel, ale ani pěkné. Po třetině trasy se srovnala a už šla bezchybně, takže jsme měli první a zaslouženou 3.
Poslední stanoviště bylo pro nás se Skye vyhledávání, které ještě moc nechápe a dohledávka. Na vyhledávání kupodivu docela slušně běhala, nepotřebovala moc povelů, jako všem našim psům se jí moc nechce na návětrnou stranu, kterou obsáhne pohodlněji nosem. Ale celkem to bylo slušné. Výrok rozhodčích byl poměrně milosrdný: nebylo to dokonalé, ale bylo to za 4. Dohledávka byla v lese. Skye jsem celkem věřila, ale stát se může cokoliv. Nakonec se překvapení nekonalo a Skye šla bez chyby, nakone i celé zkoušky s jedinou trojkou z vodění. Holky šly na poslední stanoviště na vodu, marking a vlečku pernaté. Když se šli psi namočit, našla Fleur rozhodčími odložené kachny. Protože ji za to Bára sprdla, Fleur začala dělat chyby. Nevím, čím to je, ale na Fleur, když se zvýší hlas, to působí velmi podivně. Dělá jednu chybu za druhou. Takže kachna z hluboké vody byla za 3. Rendi šla radši na řemeni, Ivana jí na zkouškách nevěří, takže také 3. Fleur si pak Báru vychutnala na markingu. Ustála čas, vyběhla a tak 2 metry před kachnou sebou plácla na záda a začala se parfémovat.  Zděšená Bára, rozhodčí i korona jen zírali. Zřejmě tam byl zbytek z vyhřezlých vnitřností předchozí kachny a Fleur neodolala. Když se vzpamatovala, dokončila bezchybně disciplinu, ale z přinášení tam byly dvě chyby, zastavení před kusem a povel, takže 2. Nakonec se to zprůměrovalo se známkou z dohledávky na 3.

Výsledek zkoušek byl naproté překvapení. Ze všech startujících měla Skye nejméně chyb a zkoušky vyhrála s titulem CACT (prvním), Rendi byla o jednu 3 druhá a Bára o další čtvrtá. Všechny v první ceně. Rendi šla o mnoho lépe než vloni, kdy ale vzhledem k menší konkurenci získala CACT. Fleur měla před dvěma lety CACT také za horší výkon. Prostě letos bylo na prvních místech příliš těsno.

Vacíkov jsou skutečně naše šťastné zkoušky. Nejspíš jsme tam nebyli naposled.


DSC_7257.JPG
Aktualizováno ( 31. říjen 2019 )
 
Obrázek...
image030.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS