Klubové VZPR Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
fleur_vacikov.jpg

Týn nad Vltavou 7. - 8. 9. 2019

Fleur de Lis Tercius - III. cena, 12. místo

S Fleur se pokoušíme prorazit smůlu a dojít všestranné zkoušky v první ceně. Ani letos v Týně se nám to nepodařilo.

Zkoušky byly plné zmatků a nedorozumění, které znervóznilo všechny účastníky a pro Fleur je to nejhorší hendikep. Začalo to tím, že pořadatel zapomněl dodat včas krev na barvy a tak, protože jsme si jako první stanoviště vylosovali právě barvy, jsme začali tříhodinovým čekáním. Zpestřeným o to, že nedaleko probíhaly zkoušky v norování a těch se účastnili jagteriéři, kteří mají prokazovat hlasitost. Prokazovali. Příšernou. Psí holky byly velmi nervózní, nemají rády hystericky štěkající psy.

Barvy bohužel začínají prácí před barvou. Následování není Fleurky parádní disciplina a po dlouhém čekání se jí pohly střeva. Ona se neumí vyvenčit na vodítku, tak ke všem nepřesnostem ještě po vyvenčení na disciplině (konečně bez vodítka!) obešla Báru a špatně se zařadila k noze a musela být korigována. Výsledkem byla známka 1, která hned na začátku pohřbila naděje. Barvu šla ale jistě, za 4.

Malý les byl postrach. Tam se vypadávalo nejvíc oba dva dny. Fleur má les ráda a šla ho jistě v samých 4. Až na klidu na stanovišti z neznámých důvodů vstala a Bára ji pro jistotu povelem zastavila. Takže 3, ale jinak dobře.

Druhý den jsme nastupovali na vodu, která byla celkem bez zádrhelů, jen handling šla Bára radši s Fleur na vodítku, protože natěšená a nesoustředěná Fleur je schopna vyrazit před povelem.

Na práci na poli jsme opět dlouho čekali na rozhodčí, kteří si nejprve chtěli dát oběd. Handling podle známek sice nevypadal dobře, ale výkon nebyl špatný. Fleur konečně pochopila, že ji Bára neotravuje zbytečně povely, ale naopak navádí. Zlepšila se, už to nebyl náhodný výkon. Slídění bylo na řepkovém strništi, což se psům nelíbilo. Je to nejhorší možný terén, psi mají odřené slabiny a popíchané čenichy. Fleur začala dobře, ale pak polevila a rozhodčí jí dali za ne tak hrozný výkon 2. Na terén doplatil i náš Eda, který díky tomu přišel nejen o titul CACT, ale i o šanci na vítěze zkoušek, protože šel jinak skvěle. Dohledávka byla hladká, i vlečku, z nepochopitelných důvodů opět na řepkovém strništi, zvládla bez chyby.

I vyhodnocování doprovázely mimořádné zmatky, rozhodčí zapomněli psát některé pomocné známky, přepisovali chyby a byl problém dát výsledky dohromady tak, aby nikomu nebylo ublíženo. Nakonec proběhlo vyhlášení a dostali jsme se domů ještě za světla.

Fleur sice nedopadla nijak slavně, skončila v polovně startovnío pole, ale s jejím výkonem jsme nakonec byli docela spokojení, i když tabulkově to nebyl nejlepší výsledek. V podstatných věcech neselhala, na poslušnosti se projevilo méně tréninku, protože letos bylo léto poměrně hektické. Teď si dáme měsíc oddech a pak ještě nějaké zkoušky půjdeme.

Aktualizováno ( 21. prosinec 2019 )
 
Obrázek...
image034.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS