Konec zkouškové sezóny 2019 Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
Fleur_VZPR.jpg

Jihočeské derby Stříbřec 19. - 20. 10. 2019
Skye (Jolly Roger Tercius) - 5. misto, PZ II. cena, ZVP I. cena res. CACT
Luna (Isis Luna Tercius) - PZ II. Cena
Irmina Tercius - ZVP neuspěla

Klubové VZPR Třeboň 25. - 27. 10. 2019
Fleur de Lis Tercius - III. cena


Naše sestava na Jč derby se několikrát měnila. Nejprve zrušila z rodinných důvodů účast Ivana s Rendi, pak měla úraz oka a operaci Fleur. Kromě toho na podzimní zkoušky nenastoupila Dáša s Irminou a místo ní startovala Luna. Tak jediná, která zůstala od začátku, byla Skye.

Podzimní zkoušky jsme začínali vlečkou srstnaté, kde nám celkem necitlivě penalizovali ověření křižující stopy srnčího (ještě že jsme všichni přebíhající srny viděli a rozhodčí to komentovali...). Ale jako obvykle bylo pro Skye kamenem úrazu vyhledávání. Stále přesně nechápe, co po ní chci, když ona ví, že tam žádná zvěř není. Je fakt, že na honech pracuje úplně jinak. Ale máme domácí úkol na zimu. Bohužel ji známka 2 poslala do 2. ceny. Jinak šla celé zkoušky jistě a bez váhání, přináší velmi spolehlivě.

Luna dostala z vyhledávání 3, jinak šla moc hezky. Za aport v terénu měla 3 za to, že šla na vodítku, 3 z vodění byla odpovídající. Až do konce by šla lépe než Skye. Ale kachnu Alena nechytla včas a protože dělala discipliniu na řemeni, byla to 2 a druhá cena. Ale jinak šla moc hezky a kromě lovecké upotřebitelnosti a pracovního certifikátu splnila podmínky k udělení titulu Český šampion.

Vodní práce jsme začínali klidovými disciplinami. Skye šla velmi jistě, na handlingu na dvě kachny jsme dokonce byli první pes, který šel bez chyby (šla asi sedmá nebo osmá). Až do poslední discipliny, práce v rákosí, šla Skye bez chyby. Jenže vyhledávací práce jí opět neseděla, i když to bylo o něco lepší, než na poli. Známka 3 ji neshodila do druhé ceny. Celkově skončila třetí s jediným zaváháním na vyhledávání.

Irmina šla moc pěkně a vypadalo to na první cenu až do poslední discipliny, navádění na dvě kachny. Opět nevěděla, co má dělat a nakonec kachnu na povolený počet povelů nepřinesla. Teprve později se Dáša přiznala, že disciplinu, o které věděla, že ji Irmina nechápe, vcelku necvičila, protože doufala, že to Irmina pochopí na honech. No, zázrak se nekonal...

Celkově bylo Skyi páté místo a Luny úspěšně dokončené podzimní zkoušky vcelku úspěšné.Poslední zkoušky podzimního maratonu byly všestranné zkoušky v Třeboni. Start Fleur byl skoro do poslední chvíle nejistý, záleželo, jak se jí zahojí oko po úrazu a operaci. Ale s okem dopadlo vše výborně a tak nastoupila Bára s Fleur, která 3 týdny nedělala nic, jen bojovala s ochraným límcem.

Bára si vylosovala los č. 1. Začínali polem a na poli handlingem. Jejich velmi neoblíbenou disciplínou. Ale věnovali jsme se navádění v létě poměrně hodně a na zkouškách se to projevilo. Fleur šla přesně a velice pěkně. Byl to asi nejlepší handling v jejím životě. Hned poté se šlo na vyhledávání. Bylo na louce s nízkou posekanou trávou, jen rozrytou od divočáků. Fleur nechodila příliš rychle, začuchávala se v rozrytém terénu. Rozhodčí ji ocenili známkou 2 a bylo po nadějích na dobré umístění. Vlečky byly lehké a skoro nedůstojně krátké a rovné. Vrchol byla dohledávka, která se dělala na velmi krátkou vzdálenost a v podrostu, který sotva zvěř zakrýval. Terén by byl vhodný tak na OVVR. Přitom by se dal vybrat důstojný terén. Trochu staromilsky jsme si povzdechli nad "starými časy", kdy byly dohledávky na Mokrých lukách pověstné svou obtížností. Tentokrát nepadla jiná známka, než 4.
Voda šla dobře, jen na vodění byla znát Fleurky uvolněná disciplina a Báry nesoustředěnost, taže získaly další 2.

Na následování byl opět problém a známka 2 a po nervózním začátku šla Fleur velmi špatně i barvu, nakonec za 1. Chuť si sparavila až na malém lese, který měla v samých 4 a s nejrychlejším časem na dohledávce 2 kusů.

Vcelku je pozitivní, že Fleur se doučila handling, nedělala zásadní problémy s přinášením a kromě problémů s voděním nemá zásadní systémovou chybu. Navíc jsme měli příjemnou skupinu, takže se i horší výsledky snáz překonaly.

Nakonec už jsme byli rádi, že podzimní maraton skončil 


Naše skupina na VZPR - zleva David Keppert, Renata Vlachová, Zuzana Tíkalová, Václav Kučava, Hana Janská a Bára

vzpr_trebon_2019.jpg
Aktualizováno ( 16. únor 2020 )
 
Obrázek...
image031.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS