Ginny a vrh "A" slaví 13. narozeniny Tisk E-mail
Napsal/a Administrator   
Bady_2.jpg
Před 13 lety se narodil Áje první vrh. Ze sedmi "štěňat", máme zprávy o pěti, dva se nám po letech ztratili. Z pětí, o kterých víme, čtyři žijí a jsou v celkem dobré kondici.
První Áji vrh jsme čekali s radostí a s očekáváním, že si bude moci Pavel vybrat svou první pracovní fletí holku. Porod začal (Ája počkala, až bude chvíli sama) a nejprve se narodili kluci 1, 2, 3 ... 6. Už jsme se začali bát, že nejen že nebude na výběr, ale že se vytoužená fenka ani nenarodí. Nakonec, jako sedmá v pořadí přišla na svět Ginny. Těch sedm štěňat se nemohlo jmenovat jinak, než podle dětí rodiny Weasleyovy z Harryho Pottera. A protože od A, tak podle pana Weasleyho byli Art´s: Bill, Charlie, Percy, Fred, George, Ron a Ginny.
Ron odcestoval do Slovinska a po asi 4 letech jsme o něm přestali dostávat zprávy. O Georgeovi (Barneym) jsme měli zprávy jen velmi vzácně už od začátku, ale měl se dobře.

O ostatních jsme byli informovaní, některé jsme vídali nebo dosud vídáme.
Pohnutý osud měl Bill - přejmenovaný na Rona. Toho pán v šesti letech opustil a my pro něj jeli do Teplic k chovatelce, která se ho na pár dní ujala. Našli jsme pro něj novou rodinu  myslím, že lépe se mít ani nemůže. Kolem vánoc měl loni zánět kloubu a skoro nechodil, po antiboticích měl k tomu zánět jater a už to vypadalo špatně. Páníčkovi se povedlo ho ošetřit a rozhýbat natolik, že Ron dál žije plnohodnotný život. Už tolik neujde, ale je spokojený.
Charlie žije v klidu celý život se svou paničkou.Měl nějaké úspěchy na výstavách, ale pak to panička z rodinných důvodů vzdala. Charlie má výbornou péči a spoustu lásky. Je ještě plně pohyblivý, spokojený, samozřejmě i na něm je věk trochu znát, ale 13 by mu nikdo nehádal.
Fred alias Ferda žije v psí rodině a psí smečce. I on měl pohnutý osud, první páníček mu zemřel, pak se o něj starala jedna kolegyně, ale nakonec ho se svým goldenem nestíhala. Tak ho předala současnému páníčkovi, který aktivně dělá myslivost a Ferda měl možnost většinu života dělat to, co miloval - loveckou práci. Ferda je pes, který se může pyšnit "U" všestranný pes. Stále je v dobré kondici, asi nejlepší ze všech.
Percy uhynul vloni v létě na selhání srdce. Je první, o jehož úhynu víme, ale stejně se dožil pěkného věku 12 let a 4 měsíce.
Ginny je naše. Fena, pro kterou kromě rodiny byla na prvním místě práce. Pavlova osudová fena, velice úspěšná na zkouškách, Šampion práce a Šampion práce z loveckého výkonu (FTR šampiona jsme nevyřídili z neznalosti). Těch šampionátů by dala dohromady osm. Povedlo se udělat i Českého šampiona, i když nikdy nebyla výstavní typ. Fena,která startovala 6x na MSR, z toho 3x s CACT, 2x s res. CACT a jen jednou ve 2. ceně. Na MSR byla 2x celkově druhá. Má 2x CACT z Rožmberského poháru (z toho 1x celkově druhá) a mnoho dalších trofejí. Ale hlavně... Je to naše Ginny, od ní se odvíjí celý náš chov. Z Áji dcer jen jedna další měla štěňata a z těch nikdo v chovu nepokračuje. Ginny nese Áji krev a její dcery, Derry a Tia rozmnožily naše řady a jsou po nich Ginina vnoučata, pravnoučata a letos dokonce prapravnoučata. Ginny byla na fleta trochu introvert. na stará kolena je velký mazel dokonce i k cizím se má. Je svá, stále pracovitá (vloni ve 12,5 letech chodila na hony na kachny a bohužel Covid zabránil, aby absolvovala i nějaký hon na bažanty). Už je svéhlavá, hůř slyší. Na pohybu už je znát, že je stará dáma, hlavně zadní nihy jí tolik neslouží, ale nos má pořád skvělý a chuť do práce jak za mlada. Pořád ji bereme na výcvik, pořád ji to baví. Velmi málo šediví. Občas ji bolí záda, ale jinak je poměrně zdravá. Absolvovali jsme vyšetření a ani klinické ani laboratorní výsledky neukázaly žádnou závadu. Jediný (a téměř celoživotní) problém je nadváha, kterou celá léta nejsme schopni zredukovat. Je prostě typ "fat but fit".

Za největší úspěch nepovažují poháry ani tituly, ale to, že se více než polovina vrhu dožila 13 let. Když jsem jim jako malinkým přála při odchodu dlouhý a šťastný život, o tomhle se mi ani nesnilo. Přeji nejen Giny, ale i jejím bratrům hodně zdraví, dobrot v misce. lásky a spokojeného života. A gratuluji všem k narozeninám. (Ginny dostala naprosto nezdravý dort se šlehačkou, který ji nesmírně potěšil).


Ginny ve 13 letech

Ginny_13.jpg


Ferda ve 13 letech

Fred_13.jpg


Ron ve 13 letech

Bill_13.jpg
Aktualizováno ( 25. květen 2021 )
 
Obrázek...
image017.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS