Derby ČR a jiné novinky Tisk E-mail
Napsal/a Administrator   
Fleur_Rohozna.jpg
Derby ČR - Stříbřec 16.-17. 6. 201
Fleur de Lis Tercius - III. cena
Now I´m Here Exotic Lunas (Eda) - I. cena

Anka Cup 2017
Now I´m Here Exotic Lunas (Eda) - pracovní pes roku 1. místo
Fleur de Lis Tercius - pracovní fena 2. místo, dual purpose 3. místo.

Fleur a Eda se kvalifikovali na Deby ČR, které bývá v obci Stříbřec a jsou to ZPR.
Eda šel standardně s několika drobnými chybami a skončil v 1. ceně. Je spolehlivý, ale více mu vyhovují všestranné zkoušky a obtížné terény. Není strojově přesný, což je na ZPR nevýhoda.
Fleur nastoupila poprvé po štěňatech. Ještě k tomu s Bárou přes měsíc necvičila a tak v sobotu spolu velmi bojovaly. I rozhodčí to komentovali, že Fleur udělala celou disciplinu výborně, ale pak se 5 metrů před Bárou zastavila a začala se přehrabovat v aportu, což jí hned n začátku vyneslo dvě 2. Na handlingu na poli se na spolupráci už vykašlala úplně a přestože v nácviku už handling docela zvládala, dostala dvakrát známku 1 a ještě za 2 z poslušnosti. Mezi disciplinami jsme ji šli namočit a když se tvářila, že si bude hrát ve vodě a na Báru se vykašle, Bára už po ní skočila a vysvětlila jí, že takhle ne. Fleur dostala strašně vynadáno a "pořadovky", aby si uvědomila, co má dělat. Od té doby, jako by ji někdo vyměnil. Vlečku, klid na stanovišti a celý druhý den už šla bez chyby. Asi to muselo být. Vzpomněli jsme si na Áju, je kterou jsme po štěňatech také takhle bojovali. III. cena není nic extra, ale aspoň holky nevypadly.


Na klubové výstavě v květnu jsme chyběli, protože máme doma štěně po Fleur a nejezdíme zbytečně. Ale Eda získal již po třetí titul Pracovní pes roku a s Dizim oba v neděli známku výborná s pořadím na klubové výstavě (v sobotu neběhali). Eda měl i nejvíce bodů ze všech pracovních retrívrů všech plemen
Fleur byla o pouhé 4 body druhá v soutěži o pracovní fenu. Ta nepatrná ztráta nás mrzela. Stačilo by kdyby... (těch šancí bylo nejméně 5, kdy měla smůlu, zdravotní indispozici nebo cokoliv, co by výsledek zlepšilo a na pracovní fenu by snadno dosáhla.) Jenže na kdyby se nehraje a tak blahopřejeme vítězce.

Jak roste naše mladá fenka je na obrázku. Skye (Jolly Roger Tercius) ve stáří 4 měsíce a týden dělala doprovod Fleur na ZPR. Byla moc hodná.
DSC_5720.JPG 

Aktualizováno ( 29. srpen 2018 )
 
Obrázek...
image053.JPG
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS