Chovní psi z naší chovatelské stanice Tisk E-mail
Napsal/a Administrator   

Brave Heart Tercius (Scotty)

Nar. 21.1 2010
Uhynul v únoru 2023
Scotty je výstavně i pracovně úspěšný pes. Žije a působí na Slovensku. O jeho úspěších se dočtete více na jeho domovské stránce. Scotty má krásně modelovanou hlavu, kvalitní kostru, přilehlou kvalitní srst. Je šampion mnoha zemí a Mezinárodní šampion krásy C.I.E.


Bedivere Tercius (Elwood)

Nar. 21.1.2010
Uhynul v říjnu 2022
Je pracovně i výstavně špičkový pes. I přesto, že má zkoušek i výstav relativně málo, získal tituly Český šampion a Český šampion práce. Je "U" všestranný pes. Jeho největší úspěch je 3. místo na MSR 2014 ve Zlíně, kde získal titul CACT a splnil podmínky k udělění Šampiona práce. Má ohromně vyrovnanou přátelskou povahu, pěkný extariér i velký pracovní talent. Aktivně pracuje na honech a je ve výborné kondici. Konakt zprostředkujeme.

Now I´m Here Exotic Lunas (Eda)

Nar. 7.5.2013
Úhyn. 14.4.20121
Pes, importovaný z Dánska, se zajímavým rodokmenem. Je Český šampion, čekatel Grandšampiona a Klubového šampiona. Výstavy ho ale moc nebaví. O to lepší je na poli pracovním. Je samozřejmě Český šampion práce z loveckého výkonu, ale těch šampionátů by poskládal několik, nejméně jeden z všestranných zkoušek. Opakovaně je úspěšný na vrcholových všestranných zkouškách, naposledy to byl CACT z Rožmberského poháru 2018. Je 5x nejlepší pracovní pes roku KCHLS. Má ohromně vyrovnanou nekonfliktní povahu. V exteriéru je spíš mohutnější s pěkným pohybem a výborným úhlením, hrudníkem a předhrudím. Je po něm zatím pět vrhů a jeho potomci se začínají prosazovat na poli výstavním a pracovním.
Edova životní pouť skončila 14.4.20121 komplikacemi po operaci nezhoubného nádoru (thymomu) v dutině hrudní, Vše vypadalo velmi nadějně, ale večer po operaci uhynul pravděpodobně na embolii. I to se stává... Všichni jsme velice smutní, Eda byl ohromná psí osobnost. 

Jolly Good Fellow Tercius (Bady)
Nar. 10.2.02018
O: Dolcarosa All Knowing (původ. Anglie)
M: Fleur de Lis Tercius
Zdraví: DKK A/A, DLK 0/0, patelly 0, oči DOV prostý, gonio zcela čisté.
Barva černá Be EE - nese hnědou (po rodičích), nenese žlutou (vyš. Genomia)
Skus má perfektní, volné nůžky.

Je kvalitní mladý pes. Je to náš odchov po Fleur de Lis Tercius a anglickém otci Dolcarosa All Knowing, potomku skvělé linie Cassblaidd. Za pouhý měsíc na 3 výstavách (z toho 2 klubových z 10 psů) získal titul Junior šampion. Na své první výstavě v řivotě získal CAJC. BOJ a jBIG. Stal se nejlepším výstavním psem KCHLS pro rok 2019.Získal i titul Český šampion krásy a Klubový vítěz. S věkem ho přestávají výstavy bavit.
Má skvělou, velice vyrovnanou povahu s velkým temperamentem. Pracuje razantně a rychle (někdy až moc). Má splněny podzimní zkoušky (jednou s titulem res. CACT a má 2x CACT ze zkoušek vodní práce. Připravuje se na vyšší zkoušky.
Má zdravotní testy povinné i nepovinné v naprostém pořádku. Má genotyp BbEE, to znemá, že nese hnědou a nenese gen pro žlutou barvu.
Má prokázanou plodnost , dává početné a zdá se kvalitní potomstvo, které se uplatňuje jak na poi výstavním, tak pracovním.
Je se spolumajitelství CH Tercius

Key Elliot Tercius
Nar. 25.1.2020
o: Susedalens Remington Sendero
m. Fleur de Lis Tercius
Zdraví: DKK A/A, DLK 0/0, patelly 0, oči DOV prostý, gonio zcela čisté.
Barva černá BB EE - nese jen černou (po rodičích), nenese žlutou (vyš. Genomia)
Skus má perfektní, velmi pravidelný, nůžkový (těsnější, ale korektní)

Elliot je kvalitní temperamentní pes pěkného kratšího rámce s velmi kvalitní dlouhou a hustou srstí. Má solidní výšku na horní hranici standardu, což je v době současných hodně vysokých psů výhoda. Má krásný hluboký hrudník.
Na výstavách se zprvu moc nepředváděl, ale když psychicky dozrál, získal řadu výstavních úspěchů, je Český šampion a čekatel klubového šampiona. Má krásná výstavní hodnocení od českých i zahraničních rozhodčí.
Pracovně je velmi šikovný. Má složeny PZ a SVP, PZ s titulem CACT a res CACT. Aktivně pracuje na honech.Připravuje se na vyšší zkoušky. Je nutné trochu krotit jeho neutuchající energii.
Povahově je hrozný mazel, velice empatický. Na druhé straně potřebuje vybít energii, má typickou fletí povahu.
Je se spolumajitelství CH Tercius
Aktualizováno ( 25. říjen 2023 )
 
Obrázek...
image009.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS