O nás Tisk E-mail
Napsal/a Administrator   

Chovatelská stanice Tercius je zaměřená na chov psů plemene Flat Coated Retriever. V současné době tvoří chovnou základnu fena Fleur de Lis Tercius. Feny  Art's Ginny Tercius (odkaz na chovnou knihu), Cinderella Tercius (odkaz na chovnou knihu) a ve spoluvlastnictví: Contia Tercius jsou už veteránky.  Zakladatelka našeho chovu Ike z Vlčích luk (odkaz na chovnou knihu) uhynula 8.3. 2018. Máme  i chovného psa, dovezeného z Dánska Now I´m Here Exotic Lunas. Máme dvě nadějné juniorky: Isis Luna Tercius je ve spolumajitelství a Jolly Roger Tercius žije s námi. V sekci chovní psi od nás najdete kvalitní krycí psy z našeho chovu.

Jsme malá chovatelská stanice. Snažíme se chovat podle nejpřísnjších (zatím jen doporučených) zásad Anglického Kennel Clubu. Naše feny mají maximálně tři vrhy za život, první obvykle ve třech letech. Feny nekryjeme každý rok. Klademe důraz především na zdraví a povahu, pracovní vlohy ale i pěkný exteriér. To, že jsou naši psi skutečně "dual purpose" dokazuje, že z 20 fletů, kteří mají titul jak šampiona práce, tak krásy, tak složené všestranné zkoušky jich je 6 od nás (údaj z března 2016). Štěňata odchováváme doma v kontaktu s lidmi i psy. Pro majitele našich štěňat poskytujeme chovatelský servis. Pomůžeme s výchovou i výcvikem, úpravou srsti i radami ohledně krmení i zdravotní péče. Po dohodě vedeme výcvik i pro majitele jiných psů, než našich odchovů a i pro ostatní plemena retrívrů.

Již pětkrát jsme získali titul nejlepší chovatelská stanice roku plemene Flat coated retriever (2009, 2011, 2012, 2013, 2014) v soutěži Anka Cup Klubu chovatelů loveckých slídičů.Často obsazujeme kategorii nejlepší pracovní pes (Black Berry Tercius již 3x zvítězil, Now I´m Here Exotic Lunas 4x, Art´s Ginny Tercius byla pracovní fena roku), ale i v kategoriích výstavní a dual purpose (Brave Heart Tercius) máme pěkné výsledky.

Pohár Anka 2009 - chovatelská stanice roku
Pohár Anka 2011 - chovatelská stanice roku
Pohár Anka 2012 - chovatelská stanice roku
Pohár Anka 2013 - chovatelská stanice roku

Nejdůležitější jsou pro nás spokojení majitelé a tím pádem i spokojení psi.

 

Kontakty:

Eva Žampachová, Lidická 107, 37001 České Budějovice

Tel. 607 854 614

Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny (nebo z hlavního menu - Napište nám )

 

Kde nás najdete


Tercius_qr.png
Aktualizováno ( 28. duben 2019 )
 
Obrázek...
image013.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS