MVP České Budějovice Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
duocacib.jpg
6.10.2018

Skye (Jolly Rodger Tercius) - velmi nadějná 2
Fleur de Lis Tercius - výborná 1, CAC, CACBIB, BOS
Luna (Isis Luna Tercius) - výborná 1, CAC
Alf (Hector Tercius) - výborný 1

OVVR Pístina 30. 9. 2018

Budějovická výstava je pro nás "domácí", proto jsme vyrazili s poměrně velkou skupinou. Protože náš handler Bára měla jinou akci, zbyl handling na mně a čtyři psi byli tak tak.

První nastupoval Alf. Docela se líbil, jen si to trochu pokazil pohybem. On se předvádí nerad stejně jako jeho otec Eda. Získal v mezitídě V1, bohužel bez titulu.

Skye byla ze všeho trochu vyjevená. Problém byl, že jsem ji musela strčit jiným, protože jsem hlídala kruh a handlovala. Nepředvedla se ideálně a navíc, jak byla unavená, jí trochu klesala dolní víčka. Bylo to málo, určitě ne mimo standard, ale rozhodčí jí dal Velmi nadějná 2. Z únavy si pak stáhla na zem moji bundu a stočila se na ni. Nebylo to pro ni lehké, spousta psů a panička se bavila s "cizími" psy.

Starší holky to  pak rozjely. Luna vyhrála mezitřídu s titulem CAC, Fleur vyhrála třídu šampionů, rovněž s CAC a já honem sháněla handlera pro Lunu, protože běhat se dvěma o CACIBa nelze. Vypomohla Andrea Řezníčková, které tímto moc děkuji. Fleur jsem nikomu cizímu nemohla nechat. Fleur je náladová a v nepohodě se nepředvede. Nakonec získala Fleur CACIB před pěknou fenou, držitelkou už několika titulů. Luna na starší ještě nestačila.

Fleur pak dostala i titul BOS. Takže jsme získali, co šlo a byli jsme spokojení. Posuzoval MVDr. Šimek a byl velmi přísný. Nešetřil velmi dobrými a naopak šetřil tituly. Ve čtyřech třídách titul nezadal. Ale zvítězil stajný pes, který u něj byl první už před dvěma lety a Fleur se z res. CACIBa posunula na CACIBové umístění.

O týden dříve jsme byli na výcvikovém pobytu v Pístině, zakončeném OVVR. Tam si svůj "pracovní" vstup odbyly hned čtyři odchovy. Všichni úspěšně.
Alf (Hector Tercius) s Pepou Hajným šel skvěle, jen pustil před předáním aport z vody, za což obdržel dvojku. Jinak šel bez chyby

Derika (Hebe Tercius) s Martinem Hulanem měla trojku z klidu po výstřelu (jako malou ji vyděsily rachejtle a trochu jsme bojovali s její splašeností, ale zvyká si a zlepšila se na minimální reakci,  jen po krátkém výcviku). Pak dostala také dvojku z aportu z vody, protože si aport odložila, otřepala se a pak ho vzala a předala.

Ginny (Ginevra Tercius) s Katkou Syslovou měla také dvojku z aportu z vody a z vodění. Fenka je hodně temperamentní a panička si nevěří. Zbytečně, jsou šikovné.

Irminu Tercius jsem vedla já. Udělala mi infarktový zážitek na zkoušce z nosu, kdy se jí ode mě nechtělo a vypadala, že nikam nepůjde. Byla po třech dnech výcviku hodně unavená, není zvyklá. Nakonec jsem ji přesvědčila, spárky našla hned a perfektně přinesla. Ale dostala trojku z radosti z práce. Aport z vody jsem nezachytla a spadl mi, takže jsme dostali shodně se všemi ostatními dvojku.

Všichni uspěli a víme, co máme za rezervy a na čem pracovat. Aporty potřebují dotáhnout. Jinak byli všichni moc šikovní.
Aktualizováno ( 10. březen 2019 )
 
Obrázek...
image004.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS