XIII. Jihočeské derby Stříbřec Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
rendi_ivana.jpg

13.-14.10.2018

Fleur de Lis Tercius - 4. místo, KPZ I. cena res. CACT, KZVP I. cena

Rendi (Erendis Tercius) - 8. místo, KPZ I. cena, KZVP II. cenaJihočeského derby se v našich barvách tentokrát zúčastnily dvě zástupkyně chovu. Zkušená Fleur s Bárou a Rendi (Erendis Tercius), která letos s Ivanou Ryčlovou začíná. Holky se rozlosovaly do stejné skupiny, takže nám, jako doprovázejícím, ulehčily práci.

První den byly jako obvykle podzimní zkoušky. Fleur si trochu přebrala na první disciplině kachnu z vody a vyhledávání ji poté, co prohledala celý prostor přestalo bavit. Jinak šla dobře. Rendi měla několik drobných chyb (přinášení z markingu neubrzdila a dostala sníženou známku za to, že nepředala paničce přímo pře ní) a klidové discipliny pro jistotu musí absolvovat na vodítku. Ale moc nás potěšily dobře vypracované vlečky. Obě feny došly v 1. ceně, což byl docela úspěch (z 15 psů jen 5 šlo v 1. ceně).

Druhý den byly zkoušky z vodní práce. Začínali jsme handlingem a Fleur byla úplně excitovaná, tak šla radši na vodítku. To byla první trojka. Pak se jí  ještě napočítala trojka z poslušnosti (Fleur si nechtěla sednout před voděním, pak si Bára všimla, že ji posazuje do ostružinové větve), a z přinášení (problém první kachny z vody). Jinak šla spolehlivě a dobře.

Rendi šla pěkně. Trojky měla opět za discipliny na vodítku a poslušnost. Kupodivu i za práci v rákosí. Rozhodčí totiž chtěli urychlit práci a hodili si před disciplinou o 100 m dál kachnu na dohledávku a Rendi pro ni došla už ze slídění. Byla to nestandardní situace, kterou rozhodčí vyřešili snížením známky. Na markingu, který musela Rendi absolvovat na vodítku, ji trochu rozhodilo přetahování vodítka přes hlavu a tak dohledávala. Mírně, ale přece jen jí to spolu se snížením známky za vodítko dalo dvojku a tím druhou cenu. Ještě dostala dvojku na klidu na stanovišti. Zatím nepochopila, že je to ta disciplina, kde se nic nedělá. Fleur už si na klidu na stanovišti i zdřímne.

V každém případě to byly zkoušky pěkné, počasí se velice vydařilo a obě holky byly docela úspěšné.


DSC_6450.JPG
Aktualizováno ( 4. únor 2019 )
 
Obrázek...
image051.JPG
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS