Bady a Elliot jsou chovní psi Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
Bady_2.jpg
Bady - Jolly Good Fellow Tercius - je oficiálně uchovněný
Tituly: Junior šampion ČR
Český šampion
Klubový vítěz mladých, Klubový vítěz, Národní vítěz
Výstavy: Několikrát V1 CAC, někokrát V2, res. CAC, V s pořadím.
Zkoušky: PZ 3 cena, SVP 1. cena, CACT
Zdraví. HD A/A, ED 0/0, PL0/0, dědičné oční vady vč. gonio negativní, Plnochrupý, korektní nůžkový skus, výška 61 cm. Černý, nese hnědou nenese žlutou (BbEE)

Bady již kryl a je ověřené, že je plodný. Kryje jen zdravé feny s vyšetřením očí včetně vyšetření goniodysoplazie. (Vzhledem k tomu, že goniodysplazie je u fletů považovaná za dědičné zdravotní riziko (s rizikem vzniku zeleného zákalu) jsme se rozhodli, že nevyšetřené feny krýt nebudeme).

Key Elliot je oficiálně uchovněný
Tituly: Šampoin ČR
Výstavy: V1 CAC (opakovaně), opakovaně res. CAC, V s pořadí, res. CACIB, čekatel Klubového šampiona a Grandšampiona
Zkoušky: PZ 1. cena res CACT
Zdraví: HD A/A, ED 0/0, PL 0/0, Dědičné oční vady - prostý. Gonio čisté. Plnochrupý, nůžkový skus. Výška 63 cm.
Barva černá BBEE - nese jen černou, nenese hnědou ani žlutou.
Kryje jen feny zdravé s vyšetřením očí včetně vyšetření na goniodysplazii.Jolly Good Fellow Tercius - (Bady) narozený 10.2. 2018
Výstavy: 3x CAJC (z toho 2x na klubové výstavě v Humpolci z 10 psů), jBIG na MVP,  2x CAC, 1x res CAC, v roce 2020 na Klubové výstavě CAC a Klubový vítěz, několikrát CAC, Národní vítěz, čekatel Grandšampiona a Klubového šampiona.
Zkoušky: KPZ Vacíkov 3. cena, Slabčice 3 cena, VČ derby 8. místo KSVP 1. cena, CACT, KPZ Vacíkov 1. cena res. CACT.
Zdraví : DKK A/A. DLK 0/0, PL 0/0 (MVDr. Šebek, MVDr. Vlček)
Vyšetření očních vad vč. gonio: prostý všech vad včetně dispozice ke glaukomu (MVDr Míková)
Genotyp: BbEE (nese hnědou, nenese žlutou)
Chrup úplný, skus zcela korektní nůžkový

Matka:  Fleur de Lis Tercius (CH ČR, čekatelka Grand šampiona a Klubového šampiona, 2x Národní vítěz, CACIB, několikrát CACT z PZ a SVP. Vítěz SVP Rosovice a Jihomoravského derby)
Otec:  Dolcarosa All Knowing (Imp GB/ HU), šampion několika zemí, CIE a CIB, mnohokrát BOB, několik umístění v BIG. 

Matka Fleur je z našeho chovu, její otec je Limited Edition Black Brianta a po něm nese zajímavou norskou krev. Fleur zatím z žádné výstavy neodešla jinak, než jako výborná s pořadím. Pracovně je velmi nadaná, ale protože ji máme ve spolumajitelství a nemáme možnost s ní cvičit úplně pravidelně, takže se nepodařilo získat CACT z vyšších zkoušek.
Otec Jethro je import ze země původu plemene, Velké Británie. Je z vynikající pracovní linie Cassblaidd, jeho děda je Bertie Breedon of Cassblaidd, jeden z velice úspěšných dual purpose psů. Po matce je z jiné zajímavé linie Waverton. Jethro je čistě britského původu, pochází z linií, které nejsou v Evropě rozšířené.

Bady je velice kontaktní pes, velmi přátelské povahy s dostatečným sebevědomím, ale naprosto nekonfliktní. Exteriérově je pěkný (foto je ze 14 měsíců věku), zatím neodešel nikdy z výstavy bez titulu nebo pořadí. Má bohatou rovnou srst, výborný pohyb a ideální výšku - v době, kdy fleti i výrazně přesahují doporučenou výšku je to cenné.  Pracovně je velice talentovaný, je velmi rychlý. Má obrovský drajv a chuť pracovat, je proto trochu těžší ho usměrnit a naučit klidy. Protože jsme ho získali do spolumajitelství, začala jsem s ním intenzivněji cvičit až na podzim, téměř ve dvou letech. OVVR složil snadno již v roce a půl. S majitelem, Václavem Pintýřem složil PZ ve Vacíkově, sice ve 3. ceně, ale jen s limitní 1 z vlečky srstnaté (malý a úplně mokrý králík mu nepřipadal jako aport). Jinak měl jen pár drobných chyb, rozhodčím se líbil. V roce 22 získal na KPZ první titul CACT, postupně se zlepšuje. Pokusil se i o všestranné zkoušky (Rožmberský pohár), bohužel na barvě minul kus. Pracoval už i v praxi i na honech na kachny i bažanty.

Zdravotně je zcela bez problémů. Nechali jsme udělat i genetický test na nosičství genu pro žlutou (nestandardní) barvu. V současné době se u nás sešlo hodně plemeníků, kteří žlutou nesou a objevují se čím dál častěji nestandardní žlutá štěňata, která jsou sice zdravá, ale nemohou přispět do chovu. Potomci těchto plemeníků mohou gen pro žlutou nést (s pravděpodobností 50%) a je třeba je buď testovat nebo vybrat psa, který zaručeně žlutou nenese.

Případným zájemcům o krytí feny poskytneme veškeré další informace včetně kompletního rodokmenu, poradenství, pomoc s nabídkou štěňat Krytí probíhá v Českých Budějovicíc, je u nás po dohodě možné i ubytování s fenou. Pro další informace je kontaktní osoba Eva Žampachová (viz kontakty).

Key Elliot (Elliot) narozený 24. 1. 2020
Výstavy: Několikrát CAC, res. CACIB. Český šampion, čekatel Klubového a Grandšampiona
Zkouky, PZ opakovaně 1. cena, res CACT.
Plnochrupý, nůžkový skus, HD/A ED/0, PL/0, Oči DOV prostý, gonio zcela čisté.


Matka Fleur je z našeho chovu, její otec je Limited Edition Black Brianta a po něm nese zajímavou norskou krev. Má titul Český šampion, je čekatel Grangšampiona, Klubového šampiona a Šampiona práce, bohužel do každého jí chybí jeden poslední krok, který už zřejmě nedotáhne.
Otec Leviz je ze Švédska importovaný pes švédko - britského původu (Susedalens Remington Sendero). Info o otci jsou na webových strankách Black Brianta.

Elliot je velice temperamentní mladý pes. Je velice mazlivý a přátelský. Na to,jak je v práci akční je překvapivé, jak se dokáže doma přitulit. Jeho hlavní přednost je obrovské pracovní nasazení. Je lovec tělem i duší, ale je schopný prokázat i klid před zvěří. Se zkouškami začal o něco později, protože vloni dostal psincový kašel, který ho vyřadil na mesíc z práce a pak jsme už sehnali místo na jediné zkoušky. Ty udělal s jedinou trojkou z poslední vlečky. Velmi spolehlivě aportuje i dohledává, chodí na hony. Ve zkouškách budeme pokračovat.
Výstavy se teprve učí, s jeho temperamentem je těžší ho dobře vystavit a moc ho to nebaví. Přesto již ne 2 letech získal tirul Šampion ČR. Přesto si myslím, že jak ještě vyspívá, neřekl ani ve výstavním kruhu poslední slovo. Má krásnou bohatou, splývavou a naprosto rovnou srst, vynikající hrudník a předhrudí a velmi pěkný pohyb.
Zdravotně je zcela bez problémů. Nenese gen pro žlutou.
Případným zájemcům o krytí feny poskytneme veškeré další informace včetně kompletního rodokmenu, poradenství, pomoc s nabídkou štěňat. Máme ho ve spolumajitelství s Josefem Hajným, ke krytí je k dispozici v Č. Budějovicích, možnost ubytování s fenou. Kontakt Eva Žampachová (viz "kontakty")
DSC_6731.JPGDSC_6740.JPG
Aktualizováno ( 22. listopad 2022 )
 
Obrázek...
image027.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS