Bady je chovný pes Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
Bady_2.jpg
Bady - Jolly Good Fellow Tercius - je oficiálně uchovněný
Zatím  má titul Junioršampion ČR
Stal se Výstavním psem roku 2019 KCHLS - Mountfield cup (vítěz kategorie výstavní pes)
Na klubové výstavě v Humpolci 2020 získal titul Klubový vítěz (při účasti 95 fletů)
OVVR prospěl, na zkoušky se připravuje. Zdravotní vyšetření má všechna čistá.

Bady již kryl a je ověřené, že je plodný.Jolly Good Fellow Tercius - (Bady) narozený 10.2. 2018
3x CAJC (z toho 2x na klubové výstavě v Humpolci z 10 psů), jBIG na MVP,  2x CAC, 1x res CAC, v roce 2020 na Klubové výstavě CAC a Klubový vítěz, res. CAC
Zdraví : DKK A/A. DLK 0/0, PL 0/0 (MVDr. Šebek, MVDr. Vlček)
Vyšetření očních vad vč. gonio: prostý všech vad včetně dispozice ke glaukomu (MVDr Míková)
Genotyp: BbEE (nese hnědou, nenese žlutou)
Chrup úplný, skus zcela korektní nůžkový

Matka:  Fleur de Lis Tercius (CH ČR, čekatelka Grand šampiona a Klubového šampiona, 2x Národní vítěz, CACIB, několikrát CACT z PZ a SVP. Vítěz SVP Rosovice a Jihomoravského derby)
Otec:  Dolcarosa All Knowing (Imp GB/ HU), šampion několika zemí, CIE a CIB, mnohokrát BOB, několik umístění v BIG. 

Matka Fleur je z našeho chovu, její otec je Limited Edition Black Brianta a po něm nese zajímavou norskou krev. Fleur zatím z žádné výstavy neodešla jinak, než jako výborná s pořadím. Pracovně je velmi nadaná, ale protože ji máme ve spolumajitelství a nemáme možnost s ní cvičit úplně pravidelně, zatím se nepodařilo získat CACT z vyšších zkoušek.
Otec Jethro je import ze země původu plemene, Velké Británie. Je z vynikající pracovní linie Cassblaidd, jeho děda je Bertie Breedon of Cassblaidd, jeden z velice úspěšných dual purpose psů. Po matce je z jiné zajímavé linie Waverton. Jethro je čistě britského původu, pochází z linií, které nejsou v Evropě rozšířené.

Bady je velice kontaktní pes, velmi přátelské povahy s dostatečným sebevědomím, ale naprosto nekonfliktní. Exteriérově je pěkný (foto je ze 14 měsíců věku), zatím neodešel nikdy z výstavy bez titulu. Má bohatou rovnou srst, výborný pohyb a ideální výšku - v době, kdy fleti i výrazně přesahují doporučenou výšku je to cenné. Jeho jediný res. CAC byl od rozhodčího, který dal přednost vyššímu a robustnějšímu psu. Pracovně je velice talentovaný, je velmi rychlý. Má obrovský drajv a chuť pracovat, je proto trochu těžší ho usměrnit a naučit klidy. Protože jsme ho získali do spolumajitelství, začala jsem s ním intenzivněji cvičit až na podzim. Na zkoušky se připravuje. OVVR složil snadno již před rokem.

Zdravotně je zcela bez problémů. Nechali jsme udělat i genetický test na nosičství genu pro žlutou (nestandardní) barvu. V současné době se u nás sešlo hodně plemeníků, kteří žlutou nesou a objevují se čím dál častěji nestandardní žlutá štěňata, která jsou sice zdravá, ale nemohou přispět do chovu. Potomci těchto plemeníků mohou gen pro žlutou nést (s pravděpodobností 50%) a je třeba je buď testovat nebo vybrat psa, který zaručeně žlutou nenese.

Případným zájemcům o krytí feny poskytneme veškeré další informace včetně kompletního rodokmenu, poradenství, pomoc s nabídkou štěňat, je u nás po dohodě možné i ubytování s fenou. Pro další informace je kontaktní osoba Eva Žampachová (viz kontakty).

DSC_6731.JPG

DSC_6740.JPG
Aktualizováno ( 8. říjen 2020 )
 
Obrázek...
image062.JPG
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS