Východočeské derby Chlumec nad Cidlinou Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
Skye_Slabcice.jpg

12.-13. 6. 2021
Skye (Joly Roger Tercius) - PZ II. cena, ZVP II. cena, 13. místo
Na Východočeské derby jsme se vypravili poprvé. Neměli jsme velké ambice, Skye je 4 měsíce po vrhu štěňat. Protože nám Bára mohla hlídat zbytek smečky (Ginny už cestování unavuje), jela poprvé sama bez smečky a co hůře, bez svého štěněte Laudie. Proto jsem čekala, že to na její psychiku bude nápor.

První den jsme na podzimních zkouškách začínali disciplínou vyhledávání. Nemám ji ráda. Tentokrát byla na posekaném trávníku, který psy příliš k hledání nelákal. Skye se chovala jsko ve svých horších časech. Nechtělo se jí moc ode mě, z rozpaků okusovala trávu, teprve na velké množství povelů se konečně rozběhala. Nebyla to dobrá práce a byli jsme za známku 2 docela vděčni. Na dohledávce jí nevěřili rozhodčí, já celkem ano. Předvedla perfektní práci s nosem a větrem a měla nejrychlejší čas. Pak jsme nastupovali na velice jednoduchou disciplinu, přinášení kachny z vody. Nečekala jsem zradu, což jen dokazuje, že nejsou jednoduché discipliny. Na celkem nezáludném vlezu se Skye zasekla a musela dostat dodatečné povely. Tím pádem to byla 2, která nás odsunula do druhé ceny. Rozhodčí se divili, že s tím měla potíže, ale to nebylo nic proti tomu, jak jsem se divila já. Tím si vybrala veškeré chyby a dál předvedla bezchybný marking, vodění a vlečky, u kterých rozhodčí oceňovali nejen práci nosem, ale v proměnlivém větru i práci hlavou. Kromě nečekané chyby na přinášení kachny a celkem očekávané chyby na vyhledávání šla čistě, potěšilo mě, že neměla ani jednou potíže s přinášením.

Druhý den jsme nastoupili na vodní práce. Hned první marking nebyla soustředěná, netrefila o a dohledával. Dostala 3. Vodění bylo bez chyby. Pak jsme nastupovali na dohledávku kachny. Trochu zmateně hledala, prohledala kus rákosí (vyhledávání v rákosí by absolvovala moc pěkně). Musela jsem si ji po chvíli přivolat, uklidnit a zovu poslat, pak měla kachnu prakticky ihned. Pak nastala disciplina pro nás neoblíbená a celkově by se dalo říci katastrofální. V hustém rákosí tak nějak hledala, ale přísné posuzování, Skyi nejistota a těžký terén způsobily, že to stačilo pouze na známku 1. Aspoň jsme nevypadli. Poslední bylo navádění na dvě kachny. Bylo na stejném místě, jako předchozí den, tak jsem úplně klidná nebyla. Zvolili jsme těžší variantu, že půjde nejprve na kachnu, která tam už leží, ne na vhozenou před ní. Skye to víc vyhovuje má to nacvičené. Trochu jsem nedocenila, že tam bylo málo místa a obě kachny byly dost blízko sebe, a ta, pro kterou šla první, byla dokonce dál. Přesto Skye předvedla naprosto klidnou, rychlou a precizní práci a napravila si reputaci z předchozího dne. Skončili jsme rovněž ve druhé ceně kvůli vyhledávání.
Celkově to nebyl ani úspěch, ani ostuda. Ten výpadek na kachně byl nepochopitelný, obě vyhledávání byla na vrub nervozitě (pokud není Skye v pohodě, je to naše slabší stránka). Marking, to se prostě stává, to je velmi ošemetná disciplina. Potěšilo mě, že neudělala chybu v přinášení, že dobře spolupracovala a že je fyzicky po štěňatech v kondici. Čekají nás další zkoušky, uvidíme, jak se s nimi srovná.

Derby bylo naprosto perfektně připravené. Za to je třeba velice poděkovat ing. Jarmile Pokorné, která v tom udělala obrovský kus práce. Měla to o to těžší, že z původní dohody sešlo a na musela na rychlo shánět nové terény. Zhostila se toho výborně. Rozhodčí byli velice korektní. Rozhodovali někdy přísně, ale vždy férově. Terény byly pěkné, vybrané s citem pro psy. Rádi se tam někdy vrátíme.

Aktualizováno ( 14. červenec 2021 )
 
Obrázek...
image030.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS