Porodní bedna Tisk E-mail
Napsal/a Pavel   
por_bedna.jpgŘada lidí se dostane na naše stránky při vyhledávání výrazu "porodní bedna". Přestože je na internetu k dohledání několik návodů na výrobu porodní bedny, popsali jsme ještě i naše řešení.


Naše porodní bedna má vnější rozměry 140 cm (šířka) x 110 cm (hloubka) a výšku 43 cm. Fena retrívra se do ní vejde i se štěňaty (ba dokonce se do ní vejdou i dvě feny a štěňata), přesto považujeme uvedené rozměry za minimum (předchozí varianta 110 x 110 cm byla příliš malá).

Základem jsou dvě bočnice zhotovené z prken přišroubovaných na dřevěné hranoly. Vpředu je ještě jeden menší hranol a do mezery mezi nimi se postupně zasouvají další prkna. Zpočátku stačí vpředu jen jedno prkno (to je k bočnicím pochopitelně přišroubované), jak štěňata vyrůstají, prkna přidáváme až do plné výšky bedny. Pokud přelezou i to, je čas je přesunout někam jinam mimo bednu.

Zadní stěnu lze zhotovit z různých materiálů, my jsme použili poškozené výprodejové desky pro plovoucí podlahy. Zpočátku jsou v bedně i lišty proti zalehnutí štěňat (jsou vidět na fotkách), když štěňata povyrostou, lišty odmontujeme, aby bylo v bedně více místa.

Dno bedna vlastně nemá, dole je jen silná fólie (získaná rozříznutím pytle na stavební suť), která má přehrnuté okraje (aby z bedny nemohlo nic vytéci) připevněné zvenku napínáčky a lepicí páskou. Pro první vrh jsme měli v bedně podlážku z prken bez nepropustného krytu - během druhého a třetího týdne přes častou výměnu hadrů a snahu o čištění nasákla močí a páchla (strašně)

Nejnázornější jsou fotky:

Fotogalerie
P1060004.jpg
P1060005.jpg
P1060006.jpg
P1060007.jpg
P1060008.JPG
P1060009.jpg
X001060.jpg
X002055.jpg
 
Aktualizováno ( 10. květen 2012 )
 
Obrázek...
image041.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS