Máme štěňata - We have puppies Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
Vrh_D.jpgDne 11. 4. 2024 se naší Skye narodilo 9 štěňat.  Narodilo se 5 pejsků z toho 1 hnědý a 4 fenky, 2 černé a 2 hnědé. Štěňata jsou silná a čilá. O rodičích jsou informace v článku "Čekáme štěňata". Zde budeme aktualizovat informace.
Aktuálně máme volného 1 hnědého pejska a 1 černou fenku.

Our Skye gave birth to 9 puppies, 5 males (one of them brown) and 4 females (2 brown). Puppies are strong and nice. Info about parents are in article below. Here we will give new info. Brown  male and a black female are still available.


12. 4. Skye a Latte se včera stali rodiči 9 štěňat. Štěňata jsou velká a silná, přišla na svět císařským řezem. Matce i štěňatům se daří dobře. První noc proběhla celkem v klidu, Skye byla zmatená z narkózy, ale už je úplně v pořádku. Štěňata pijí, zatím vše probíhá bez komplikací. Přidáme fotogalerii, ale zatím naštěstí není co psát.
15.4. Štěňátka jenom pijí a spí, máma se stará perfektně. Už mají půl kila a více. Přidali jsme první fotky do galerie.
21.4. Štěňata rostou, jsou čím dál živější, už se docela rychle pohybují po bedně. Nedá se tomu ještě říci chůze, ale blíží se jí to. Většinu času stejně tráví jídlem a spánkem. Už přibrali za týden přes 300 g, všichni téměř stejně. Pokus o první focení ve skupinkách po třech byl dost divoký. Udržet pohromadě tři štěňata, z nich každé se snaží dostat jinam a hlavně najít zdroj potravy, nebylo lehké. Máma se pečlivě stará, má dostatek mléka. Další foto v galerii.
26.4. štěňata mají všichni přes kilo, otvírají očka, (zatím ne úplně) a stavěji se na nohy. Pokusy o chůzi jsou legrační, trochu neohrabané. Občas je zradí rovnováha, občas je těžký zadeček. Dnes dostali první odčervení a vůbec jim nechutnalo. Máma jim ho nechala zapít mlékem. Začínají první pokusy o kontakt se sourozenci. Zatím je to ožužlávíní ucha nebo packy. Zkoušejí i naše prsty. Ozývají se první zvuky, které připomínají štěknutí. Prostě pomalu začíná být veselo. A bude hůř. Jsou dost čilí.
2.5. Štěňata dovršila třetí týden života. Jsou čilá, zdravá, zvědavá. Začínají první náznaky her mezi sourozenci, občas se pokusí štěknout nebo zavrčet. Začali jsme přikrmovat z misky, tak máme 9 ulepených pankáčů. V této chvíli si občas pletou jídlo s koupelí, ale naučili se celkem rychle, jak mají vylizovat mísu. Zatím mají mléko pro štěňata. Máma je nestačí úplně očistit. Brzy přejdou na podstatnější stravu, ale zatím přibývají dobře. Rozhodně nejsou bázliví. Krmíme na podlaze na prostěradle, ale jsou schopni se vydat na průzkum i dál. Blíží se doba, kdy budou všude.
10.5. Už se to rozjelo. Štěňata lítají po kuchyni, první odvážlivci se dostali přes předsíň až ke schodům (sklouzli, nemohli zpět a řvali). Baští 4x denně, většinou kaši s mixovaným kuřetem (zvládnou skoro celé kuře za den), ale už zkusili i máčené granule. Docela jim chutnaly. Vynesli jsme je i na zahradu. Po prvním šoku z obrovského světa se rozkoukali a šmejdili. Okusují keř, běhají po trávě, ale ještě se moc nevzdalují. Nebudou bázliví. U sousedů kompletně rekonstruují dům, tak tam dnes řvala motorová pila a ledacos bouchalo a štěňata se nebála. Do bedny chodí spát, ale na dnešek už nechtěli být zavření. Řev jsme vydrželi zhruba do půlnoci, pak jsme je pustili. Rázem byl klid. Zdá se, že to jsou štěňátka s názorem. Už mají zuby, váží mezi 2-2,5 kg a vyvíjejí se všichni dobře.  Mezi sebou se okusují, perou, hrají. Už nosí hračky. Dokážou se už i přitulitk člověku, návštěv mají dost a užívají si je. Máma se stará, ale radši počká, až je nakrmím, aby ji moc nekousali. V noci je naštěstí obstará sama.
14.5. Štěňata vyspívají každým dnem.Bereme je pokud možno často na zahradu, už prozkoumávají bližší část, s oblibou jsou pod keřem, kde jim máma vyhrabala doupě (k naší velké radosti, když je odtud musíme vytahovat). Zkoušejí oksovat klacek, jak chutná tráva . Učí se běhat v terénu. Jídlo mají 4x denně, buď mix kaše s mletým kuřetem nebo máčené granule. Misku poznají a vrhají se do ní. Zbytek spotřeby ještě dodá máma, která stále kojí. Jsou zdraví, veselí a velmi čilí. Váží už kolem 3 kg. Teď už nevážíme obden a nevejdou se na kuchyňskou váhu. Vážíme v tašce na mincíři. Dnes laví 10 let jejich babička Fleur de Lis Tercius - hodně zdraví, holčičko.
20.5. Trochu jsme se zdrželi s aktualizací, protože jsme byli na klubové výstavě. Ale štěňata rostou, prospívají a už jich je všude plno. Okusují, co jim pod zoubky přijde, tak je zásobujeme krabičkami a hračkami. Venku řádí. V oblibě mají vyhrabané doupě, tak si zacvičíme, když je odtud lovíme. Úklid je nepřetržitý a není to vidět.Chutná jim vše, už mají granule i kuře s rýží, bezpečně poznají jejich misku. Schodům se naštěstí vyhýbají, ale prví pokusy už tu byly. Takže brzy budou všude. Za týden je čeká čipování, očkování a prohlídka.

Jednotlivá štěňata: pejsci (podle obojku)
Pro jména jsme sáhli zas do mytologie hlavně irské a severské. Ogma je irský bůh básnictví a vdělanosti, který dal keltům písmo (ogham). Onyx je jméno na přání, je v něm Nyx - bůh nbeo bohyně noci. Ossian byl básník, který žil u studny věčného mládí (pro fleta přiléhavé). Oswin znamenalo u starých Brittonu (Welšanů) božský přítel. Ozzy je jméno na přání.
Olrun byla jedna z Valkýr, které doprovázely vikingské válečníky do Valhaly, Olwen byla z irské mytologie dcera obra tak něžná, že v jejích šlépějích vykvétaly bílé květy (to jsme asi úplně netrefili...). Ostara (též Oestre, Easter) byla bohyně jara a Oria znamná zlatá nebo zářící.
Tmavě modrý - zamluvený 2.5. Šikovný pejsek, při narození největší, nyní průměrný. Dobře jí.
10.5. Tenhle pes si mě vybral. Je docela hezký, docela šikovný, ale hlavně se ke mně natolik má, že pravděpodobně zůstane ve spolumjitelství.
20.5.Přítulný pejsek, dost temperamentní, ale milý. Má hezkou hlavu, je dost vynalézavý.
Zelený - zamluvený - 2.5. Velmi průbojný pejsek, rychle se naučil jíst jak z lahvičky, tak z misky
10.5. Šikovný pejsek, poměrně pohodář. Ale k jídlu se má dobře, mazlivý je také. Je v hledáčku prvního zájemce.
20.5. Pes s pěknou hlavou a dobrou kostrou, temperamentní a mazlivý. S modrým kolegou mě nejčastěji okusují a tulí se. 
Světle modrý Ogma - zamluvený 2.5. Původně drobnější pejsek rychle dohnal bratry. Velmi dobře jí, je šikovný
10.5. Velikostně stejný, jako ostatní. Velmi šikovný s hezkou hlavou Šikonvě nosí hračky, má dost temperamentu.
20.5. Velmi šikovný pejsek s krásnou hlavou. Spíš na práci a mazlení, na výstavy si nejsem jista, zda bude mít v pořádku skus. Rozhodně to nebude velká vada, ještě uvidíme. Ale jinak velmi milý pes.
Oranžový - Ozzy - zadaný- 2.5. Od narození byl nejmenší. Nenechá se odstrčit, od mámy se nacpe. Z lahvičky to šlo, ale miska se mu ještě moc nelíbí. Je chytrý, radši si najde mámu.
10.5. Na něm je vidět, jak se štěňata rychle mění. Je velmi temperamentní, první nosil hračky, je docela průzkumník. Je kratšího formátu a stále trochu drobnější, ale dohání to. Velmi dobře baští. U misky je prní a jede jak bagr.
20.5. Náš rarášek. Odvážný, čilý. Trochu kratšího rámce, ale pěkně roste a je velmi živý (je to turbopes už i na jídlo, ale nemá čas tloustnout). Perspektivní na práci. Dokáže se ale krásně přitulit.
Béžový - Ossian - volný 2.5. - Jediný hnědý pejsek, šikovný, spíš trochu jemnější, ale baští a přibývá dobře.
10.5. Velmi šikovný pejsek, s dobrým poměrem vyrovnanosti a temperamentu. Také má zájem vše tahat a nosit, není bázlivý, dobře jí.
20.5. Krásný pejsek s hezky modelovanou hlavou, pěknou kostrou, má i hezkou sytou barvu. Je odvážný a temperamentní, ale přitom velmi přítulný. Pes pro zájemce o společníka, pracanta a asi i na výstavy (i když v tomhle věku těžko říci)
Fenky:
Červená . 2.5. Obě černé holky jsou skoro stejné. Průbojné, šikovné, čiperné. Patří mezi největší štěňata
10.5. Temperamentní fenka, ale mazel. Nebojácná, šikovná. Váhově jsou tři holky srovnané.
20.5. Šikovná holka, temperamentní a velmi mazlivá. Fotila se jako modelkaBude to fena pro jakékoliv použití, ale musí vybít temperament
Růžová 2.5. O ní se dá napsat prakticky totéž, co o červené sestře. Živá, průbojná, žravá.
10.5. Temperamentní živá fenka. Trochu pokušitelka, ale bude šikovná.Dokáže být velice milá.
20.5. Velmi živá a temperamentní holka, která se umí prosadit. Bude chtít nějak zaměstnat, ale bude velký mazel.
Fialová- Olrun - zadaná 2.5. Také větší fenka, také dobře baští a je průbojná. Je o něco menší průzkumnice
10.5. Také živá a mazlivá fenka. Trochu pokušitelka. Vyrovnaná s těmi čenými, možná o trochu opatrnější (to znamná, že ještě nespadla ze schodu)
20.5. Velká silná a moc milá fenka. Má dost temperamentu a je to osobnost. Ale má jiskru. 
Bílá- Oria - zadaná 2.5. - drobnější, ale také dobře baští. Je trošku jemnější, ale také se nenechá zahanbit. 
10.5. Čilá, jemnější fenka, velký mazel. Dobře baští, rovná se váhově s ostatními, ale zatím je trošku drobnější. Není bázlivá, nebude méně temperamentní. Ještě uvidíme.
20.5. Trochu jemnější hezká fenka. Milá, ale také s dostatkem temperamentu. Nemá ani náznak bázlivosti, ráda se mazlí.

English version:
12.4. Skye and Latte became proud parents of 9 puppies. Puppies were born by cesarean section, they were quite large. All are doing well, mother is recovering fast. At the moment, no other complications occured. We will add photo gallery and regulary some news. At the moment - no news are good news.
15.4. Puppies are just feeding themselves and sleeping. Mother is very caring. We added first photos to the gallery below.
21.4. Today, the first attempt to make some profile photos of puppies wad made. It was great challenge. The puppiew were searching mummy and source of milk and to keep them together a safe on the sofa was difficult. But everything is OK, puppies are mostly eating or sleeping, they make first attemts of walk in the crate. All puppies and mother seems to be well. Few photos added to the gallery.
26.4. Puppies are growing, they half opened their eyes, they make first attempts to walk - not all of them sucessful. Puppies got the first dose of devorming - it was not tasty. First interactions may be seen, mostly sucking sibling´s ear or lap. The sound sometimes resembles dogs - funny tries of barking. The life in the crate becomes more interesting.
2.5. Puppies are growing fast. First interactions may be seen, they try to bark or snarl. They are not at all shy. They get their meal from the bowl, so they look funny with milk everywhere. Mummy is not able to clean them completely. They start exploring the kitchen - the time, when they will be everywere is approaching.
10.5. Puppies are ocupying our kitchen. Last night, thy refused to be closed in the crate and they protested. At about midnight, we gave up. So tey are free to go, where it is safe. They ate playng together, starting to cary toys. They were in the garden. First moment, they were scared, in few minutes they found garden interesting and started to explore. Just few meters. Bt they were not scared by noise of builders in the neighbour´s house. They were bold. We are feeding them four tomes a day. They are strong and full of life.
14. 5. Puppies are growing and developing fast. They weight all about 3 kg, eat 4 times a day and the rest is feeding from mummy. They are often in the garden, learning a lot, moving in the terrain and sometimes hiding in the den, their mother prepared for them. They are healthy and strong.
20.5.We have a bit delay in reporting the news, because half of the family was at the Club show. Puppies are growing rapidly and they are everywhere. They are trying to climb the barier to the living room. They eat almost full dose from their bowl, but mummy gives them some milk too. They spend some time in the garden, exploring everything.  We sttill have free excelent quality black female and brown male. Bot are show and work qualiti and both may be an excellent familly friend. 

Fotogalerie
DSC_5110.JPG
DSC_5114.JPG
DSC_5115.JPG
DSC_5124.JPG
DSC_5131.JPG
DSC_5138.JPG
DSC_5150.JPG
DSC_5165.JPG
DSC_5175.JPG
DSC_5183.JPG
DSC_5194.JPG
DSC_5202.JPG
DSC_5207.JPG
DSC_5210.JPG
DSC_5213.JPG
DSC_5222.JPG
DSC_5240.JPG
DSC_5246.JPG
DSC_5264.JPG
DSC_5281.JPG
DSC_5286.JPG
DSC_5297.JPG
DSC_5314.JPG
DSC_5343.JPG
DSC_5352.JPG
DSC_5360.JPG
DSC_5369.JPG
DSC_5375.JPG
DSC_5379.JPG
DSC_5392.JPG
DSC_5397.JPG
DSC_5401.JPG
DSC_5416.JPG
DSC_5417.JPG
DSC_5425.JPG
DSC_5428.JPG
DSC_5431.JPG
DSC_5433.JPG
DSC_5436.JPG
DSC_5440.JPG
DSC_5442.JPG
DSC_5446.JPG
DSC_5458.JPG
DSC_5465.JPG
DSC_5471.JPG
DSC_5476.JPG
DSC_5479.JPG
DSC_5488.JPG
DSC_5491.JPG
DSC_5494.JPG
DSC_5497.JPG
DSC_5505.JPG
DSC_5509.JPG
DSC_5516.JPG
DSC_5518.JPG
DSC_5531.JPG
DSC_5532.JPG
DSC_5541.JPG
DSC_5547.JPG
DSC_5552.JPG
DSC_5557.JPG
 

Aktualizováno ( 21. květen 2024 )
 
Obrázek...
image058.JPG
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS