Mezinárodní výstava České Budějovice Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
MVP_CB.jpg30.3.2013
Derinka (Debora Tercius) - V4
Tia (Contia Tercisu) - V1, CAC
Derry (Cinderella Tercius) - V1, CAC
Bob (Conall Tercius) - V2, res. CAC
Elwood (Bedivere Tercius) - V1 CAC
Scotty (Brave Heart Tercius) - V1, CAC, CACIB, BOB, BIG II.


Posuzovala nás paní rozhodčí Hassi Assenmacher (Německo). Bylo přihlášených 65 fletů (jen o 2 méně než goldenů!). Netušili jsme, co se bude paní rozhodčí líbit, ale doufali jsme, že bychom za šesti přihlášených psů mohli alespoň nějaké umístění získat. Výsledek předčil nejdivočejší sny.

Scotty se Stanem jsou zkušení výstavní matadoři, ale Scotty se tentokrát nesl jako by mu kruh patřil. CAC potěšil, splnil tím podmínky pro zadání titulu Šampion ČR (a protože je již šampion Slovenska a Polska - má nárok na titul Multišampion!) Titul CACIB nás nadchl, BOB téměř dostal do kolen. Třešničkou na dortu bylo 2. místo ve skupine VIII.

Elwood
běhal moc pěkně a v dost silné konkurenci mě jeho CAC velice potěšil O to více, že tím splnil podmínky pro udělení titulu Šampion ČR. Dva šampioni v jednom dni - to jsem opravdu nečekala.
Holky Tia s Derry šly na svůj standard. Tie se vůbec nechtělo běhat a předvádět, tak byl CAC skoro překvapení, Derča běhala moc hezky. Ale obě už byly unavené, na řadu jsme se s nimi dostali až kolem 14 hodiny.

Ovšem za největší úspěch považuji výsledky Boba (Conall) a Derinky (Debora). Bob byl na své první výstavě, prvně v hale a mezi tak velikým počtem psů. V prostředí, které nikdy ani vzdáleně nezažil. Držel se páníčka a i když jsme měly v plánu ho předvést já, nebo Barča, nakonec jsme usoudili, že nejlepší bude, když si ho Vašek předvede sám. Pro oba to byla premiéra. Známka výborná nás nesmírně potěšila, ovšem že skončí na skvělém druhém místě s V2 res. CAC jsem ani nedoufala. Porazil ho jen vynikající a výstavně velice zkušený Rumpus (Flamboyant Rumpus Oasis of Peace) s velice zkušenou handlerkou.

Derrinku nakonec Zuzka s Martinem svěřili Barče (i když Martin předvádí velmi dobře a Dera je na něj zvyklá). V pohybu je Derinka vynikající, ale v postoji bylo občas trochu vidět, že holky nebyly sehrané. Derinka potřebuje ještě pár měsíců a pár kil, aby z ní byla opravdu pěkná fena. Proto v konkurenci 9 fen (to snad u fletů ještě nebylo) byla V4 vynikající výsledek.

Děkuji všem, kdo obětovali čas a peníze, aby naše odchovy předvedli. Všem gratuluji. A kromě naší hvězdy Scottyho za nejkrásnější považuji výsledky Boba a Derinky. Derri sice měla předpremiéru ve štěňátkách, ale pro oba to byla první velká výstava. Pro Vaška Kozáka, majitele Boba, i první výstava v životě. Proto těmto dvěma gratulji speciálně. Teprve postupně mi dochází, jak jsme dopadli a jsem všem velmi vděčná, že mi umožnili takový chovatelský zážitek.

P1060922.jpg
Aktualizováno ( 20. červen 2013 )
 
Obrázek...
image035.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS