Derby ČR 2014 Stříbřec Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
Ginny_Ch.jpg28.-29.6.2014

Výsledky:
Ginny (Art's Ginny Tercius) - I. cena, 1. místo, CACT, Vítěz zkoušek
Blekýs (Black Berry Tercius) - I. cena, 2. místo, rec. CACT
Elwood (Bedivere Tercius) - I. cena, 9. místo


Derby ČR jsou zkoušky kvalifikační, kvalifikuje se z krajských kol na finále v dalším roce. Na finále se pak obvykle sejde špičková sestava psů.
Letos se finále opět konalo v terénech kolem obce Stříbřec na Třeboňsku. Terény jsou tam krásné a obtížné.
Kvalifikovali se nám 4 psi, ale Derry nemohla nastoupit, protože ještě kojí. Tak jsme nastupovali v sestavě Blekýs Elwood a Ginny. Výjimečně jsme se rozlosovali do skupiny s Pavlem, Jolana s Blekýsem chodili ve střídající skupině. Všichni jsme začínali kombinací disciplin u vody, doplněnými o vodění a odložení. Elwood začeal nesoustředěně, z dohledávky kachny měl s "odřenýma ušima" známku 3, poslušnost šla také o stupeň dolů a ani marking se příliš nelíbil. Ginny šla spolehlivě jako starý profesor. Z naší skupiny vypadl jeden vůdce s šikovnou fletkou na dohledávce kachny. Inu, jihočeské terény jsou pro spoustu psů těžké.
Na druhém stanovišti po obědě už vše probíhalo hladce, Elwood se srovnal a Ginny podávala klidný a soustředěný výkon. I Blekýs první den nezaváhal a kromě jedné dílčí známky z poslušnosti, která se průměruje za oba dva dny, šel bez chyby.
Po prvním dni 4 psi vypadli a dva odstoupili, protože dostali známku 1 z dohledávky dvou kusů srstnaté v lese a třetí cena jim byla málo.
Po skončerní prvního dne proběhl takzvaný klid na stanovišti, disciplina, které se jak Jolana s Blekýsem, tak já s Elwoodem velmi bojíme. Naštěstí byli oba kluci sice napružení, ale klidní. Ginny už tohle zná a vyhodnocuje jako otravnou záležitost.
Druhý den jsme začínali lesem. První den les dost probral řady soutěžících, tak jsme čekali, co bude. Hned první fena, která šla do té doby naprosto bezchybně vypadla na vlečce, Trochu nám zatrnulo, ale kromě jednoho labradora, který si začal paničku "vychutnávat" s přinášením šli všichni dobře. Elwood pokazil přinášení, to je jeho slabá stránka. Tak jsme čekali, jak dopadneme v obávaném čtverci. Labrador přinesl druhý kus téměř v poslední vteřině a dostal 2, ostatní šli velmi pěkně a měli velmi rychlé časy. Poslední bylo pole. Tam už si labrador opravdu dělal z paničky legraci a pochytali další trojky, pes měl sice síly dost, ale psychicky toho na něj bylo dost. Elwood na handlingu nešel dokonale, tak jsme dostali sníženou známku z poslušnosti a nakonec i z přinášení. Přece jen jsou dvoudenní zkoušky náročné. Ginny pracovala neuspěchaně, ale precizně. Došla v samých čtyřkách a byli jsme zvědaví, s čím dorazí Blekýs. Také samé čtyřky! Tak nastalo čekání, kolik psů bude mít "samé" a půjde do rozstřelu. Ginny, jako nejstarší, by vypadla z pořadí první. Ale nakonec měli samé 4 opravdu právě čtyři psi a do rozstřelu šli všichni.
Rozstřel byl marking - paměť k aportu. Hodnotí se přesnost a rychlost. Ginnu už je profesorka a nikam nespěchá, tak jsme byli přesvědčeni, že nemá šanci. Jenže rozhodčí vybrali velmi zrádný terén - jetel, který uzavřel pach zvěře. První fena byla rychlá, razantní, ale přeběhla o kus a dost dohledávala, Blekýs také přeběhl, dohledával méně, ale také to nebylo perfektní. Tak jsme považovali za favorita dalšího dynamického goldena. Ale i on přeběhl a vydatně dohledával. To už jsem byla opravdu zvědavá, co předvede Ginny. Ginny šla rozvážně, profesorsky a naprosto přesně ke kusu. Ovšem hodnotí se i přinášení a tam je Ginny schopná předvést téměř cokoliv. Je pravda, že si bažanta cestou zpět ještě porovnala, ale nehrabala se v aportu a šla celkem spolehlivě. Čekali jsme na verdikt. První Ginny, druhý Blekýs. Přiznám se, že jsem se v tu chvíli dojetím rozbrečela. To jsme nečekali ani v nejdivočejších snech.
Ginny vyhrála první velké zkouškya stala se vítězem Derby ČR 2014. Mám radost z ní i z Blekýse, ale nakonec i z 9. místa Elwooda v první ceně. V takovéhle konkurenci ani to není špatný výsledek.
Díky Ginny a Blekýsi a Pavle a Jolano za zážitek plný emocí. A díky i Elwoodovi a Petrovi, který mi ho půjčuje.

Jak viděla tyhle zkoušky Jolana Pokorná s Blekýsem

Kompletní výsledky zde
Aktualizováno ( 24. srpen 2014 )
 
Obrázek...
image007.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS