II. Severomoravské derby Potštát Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
Eda_Brno.jpg26.-27.7.2014
Blekýs (Black Berry Tercius) - 1. místo (PZ I. cena res. CACT, SZVP I. cena CACT), Vítěz derby
Eda (Now I'm Here Exotic Lunas) - 5. místo (PZ I. cena CACT, SZVP I. cena)
Derry ( Cinderella Tercius) - SZVP II. cena

Vzhledem k tomu, že jsme našim kamarádům Jolaně a Zdenkovi Pokorným pomáhali s přípravou prvního ročníku Severomoravského derby, nemohli jsme letos u příprav chybět. Podle ohlasu účastníků a rozhodčích se zdá, že se zkoušky povedly. Přispěla k tomu ochota vedení vojenského újezdu Libavá a Vojenských lesů a statků, protože terény jsou nádherné.

A jak si vedli naši psi?

Derry má zřejmě ještě po štěněti v hlavě hormonální bouři a pracovala naprosto neochotně. Navíc jí chyběl zbytek smečky, protože obě starší holky se hárají a Derry byla poprvé celý týden sama. Takže první den vypadla po mizerném slídění na dohledávce (která je obvykle její velmi silnou stránkou). Dokonce se místo dohledávky pokusila odejít ke koroně. Druhý den se na vodních pracech vcelku chytla a šla dobře, ale při střídání na chatě zjistila, že ji opustil i páníček (jel pro obědy) a práci v rákosí flákala tak, že jsme za dvojku byli skoro vděční. Pak páníček přijel a dohledávka byla zase v naprostém pořádku.

Skvěle si vedl Eda, který došel podzimní zkoušky na plný počet bodů a v rozstřelu porazil Blekýse. Druhý den se přece jen projevila menší zkušenost a mládí, takže udělal pár chyb, ale celkově skončil velmi dobře. Oboje zkoušky v první ceně a titul CACT z podzimních zkoušek v obrovské konkurenci a u psa, kterému ještě není 15 měsíců je výborný výsledek!

Blekýs měl svůj den. I když ho vedl Zdeněk Pokorný, se kterým dosud nechodil a který má přece jen méně zkouškových zkušeností, oba dva podali vynikající výkon. Blekýs šel oboje zkoušky na plný počet bodů a v rozstřelu byl v obou případech druhý. Zcela zaslouženě získal tituly CACT a res. CACT a navíc se stal vítězem II. Severomoravského derby. Blekýs si paničku vychutnal. Dokud chodil s Jolanou, nikdy titul vítěze zkoušek nezískal - byl věčně druhý. Prvního vítěze zkoušek získal až se Zdeňkem. Zdeněk byl zbytečně skromný, když tvrdil, že za to on nemůže. Na zkouškách musel svůj díl odvést. Ale Blekýs dozrál do výkonostně nejlepšího věku a projevily se jeho zkušenosti. A k titulu šampiona práce ho dovedla Jolana už vloni. Na výcviku se podílejí oba. Takže oběma páníčkům i Blekýsovi, který měl být původně rodinný mazel, gratulujeme k velkému úspěchu.

Kompletní výsledky a fotky zde

V_Pokorna.jpg
Aktualizováno ( 22. září 2014 )
 
Obrázek...
image055.JPG
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS