VII. Rožmberský pohár - Třeboň Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
rozmb_ruze.jpg6.-7.9.2014

Výsledky:
Ginny (Art's Ginny Tercius) - 2. místo, I. cena, CACT
Derry (Cinderella Tercius) - 7. místo, II. cena
Elwood (Bedivere Tercius) - neobstál


Rožmberský pohár jsou vrcholové zkoušky KCHLS. Bývají velmi obtížné. Letos dostál své pověsti. Zúčastnilo se pouze 15 psů a přesto šest nedokončilo, jen tři došli v první ceně.

Ale od začátku. Původně jsme měli jít v sestavě Pavel s Ginny, já s Derry a Elwoodem a Jolana s Blekýsem. Jenže poslední tým nakonec z vážných rodinných důvodů nemohl, tak jsme nastoupili jen tři. Jediná jsem vedla dva psy. Pochopitelně jsme se rozlosovali do různých skupin. Naštěstí jsme šli i v rozdílném sledu disciplin a protože na pole a vodu se šlo pěšky, odpadly problémy s odvozem.

Pavel měl s Ginny první den pole a vodu, já s oběma malý a posléze velký les. Práce na poli byly komplikované tím, že se místní zemědělci rozhodli zrovna ten víkend sekat, takže se pracovalo mezi posekanými řádky na hladkém povrchu, občas s průjezdem strojů. Ale rozhodčí zohlednili terény a tak kosmetické vady slídění a vleček přecházeli. Ginny šla spolehlivě. Jen na hluboké vodě rozhodčí dali z přinášení známku 4 pouze psovi, který vylezl po kluzkých kamenech přesně před vůdcem. Pokud měl pes nějakou inteligenci a vylezl na schůdném břehu o tři metry dále, pak i když šel přímo k vůdci, dostal pouze známku 3. Toto (podle našeho názoru přinejmenším sporné) hodnocení stálo Pavla a Ginny dva body a připravilo je o vítězství v Rožmberském poháru. Mrzelo nás to, protože jsme to považovali za nespravedlnost.

Já s Derry a Elwoodem nastoupila v lese. Malý les začal Elwood klasicky - s chybou z přinášení králíka. Derry mi pak připravila horkou chvilku, když se vrátila z lesa se staženým ohonem a bez králíka. Prasat je v terénu spousta a ona je nemá ráda. Nakonec jsem byla ráda za známku 3. Čtverec a odložení jsme absolvovali bez problémů.

Odpoledne jsme šli na barvy. Barvy se losují a já měla obavy, že je půjdu obě za sebou. Samozřejmě se mi to povedlo. První šla Derry. Zpočátku ne moc jistě, na stopě prasat sešla. Pak se chytla. Ale přes stopu nám přecházela paní s kolem. Derry zamířila k ní a já byla přesvědčena, že se jde podívat za cyklistkou. Přitom jsem ji stáhla z barvy. Takže každá s jednou chybou - výsledná dvojka znamenala 2. cenu. Měla jsem na sebe hrozný vztek, i když i rozhodčí tvrdili, že by nejspíš udělali totéž.

Elwood rovněž zpočárku sešel, pak šel jistěji. I lože označil. Pak ale (podle rozhodčích) šel pod větrem a pár metrů před kusem chytil do nosu stopu zanášejících pomocníků a šel na ni. Takže o několik málo metrů přešel srnce a vypadl. Mrzelo mě to, protože šel jinak hezky.

Druhý den jsem absolvovala jen s Derry a kromě toho, že mě potrápila trochu na handlingu, bylo vše bez problémů. Samozžejmě kromě stejné chyby - nechyby na vodě - také nevylézala po kluzkém strmém břehu když o tři metry dále byl pohodlný vlez.

Tak jsme napjatě čekali na Pavla. Malý les bez problémů, Ginny jen zase měla problémy s přinášenám králíka. Barvu šla dobře, ale jako většina psů jednou sešla a tak se známkou 3 bylo jasné, že má CACT. Vítězství jí uniklo o jediný bod. Ginny je skvělá, ale věčně druhá. Škoda, letos je zatím ve formě.

Moc gratulujeme k vítězství Janě Prašivkové. Už podruhé si vezla obrovský pohár. Má skvělé psy.

Kompletní výsledky zde
Aktualizováno ( 16. listopad 2014 )
 
Obrázek...
image060.JPG
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS