Eda Tisk E-mail
Napsal/a Administrator   

Now I'm Here Exotic Lunas "U" (Eda)

narozený 7.5. 2014
Uhynul na embolii po operaci nezhoubného nádoru

Odkaz na chovnou knihu (oficiální informace)

Eda je náš Viking. Přivezli jsme ho jako osmitýdenní štěně z Dánska. Matka je krásná hnědá fena Kahlua (Take A Chance on Me Exotic Lunas), otec je švédklý pes Steffo (Single Soul Blues Wildzeal).

Z roztomilého štěňátka rostl rychle střapatý, ale velice šikovný dorostenec. Jeho výstavní úspěchy nebyly zprvu příliš oslnivé. Měl střapatou hustou srst a rostl nerovnoměrně. Až jeho poslední start ve třídě mladých ohodnotil rozhodčí titulem CAJC, jinak jsme střídavě dostávali výborné a velmi dobré, podle toho, jak byl Eda narostlý. Pak se pro změnu rozhodl, že ho výstavy opravdu nebaví a v kruhu ho musela naše handlerka Bára tahat jak kozu na provázku. Ve 2,5 letech se to najendou zlomilo a Eda začal mít úspěchy. Tituly, potřebné pro udělení Českého šampiona získal během půl roku a zatím vrcholem byl BIS pracovní na klubové výstavě. O to cennější, že mu CAC dala švédská rozhodčí Lena Hägglund (chovatelská stanice O´Flannagan).

V práci začal impozantně. Hned první zkoušky, speciální vodní práce ve Švábenicích, vyhrál a získal titul CAC. Další tituly následovaly. Eda je šikovný na zkouškách i v praxi. Ve 2.5 letech složil klubové všestranné zkoušky, získal titul CAC (vítězka zkoušek dělal šoulačku s vyšším koeficinte, jinak měli shodně dvě trojky) a získal titul Český šampion práce z loveckého výkonu a kýžené "U", titul všestranného psa. Pracuje soustředěně, razantně. Jen ho ještě dokáže rozhodit občas nečekaná hrůza, třba velký vybělený padlý strom.

Je to dospělý pes se silnou kostrou, velice pěkným úhlením, elegantním krkem, typickou hlavou, dobře postaveným, malým uchem. Má velmi hustou bohatou srst. Duší je to stále naše miminko. Je velice mazlivý, trochu rošťák. Když nás vítá, musí mít tlamu plnou hraček, jinak by nás olízal a láskyplně štípal. Temperament má tak akorát. Není splašený, dokáže se soustředit a práci miluje. Přitom je rychlý a razantní. Je hračička, při práci na vodě dokáže ještě chytat vodoměrky, ale kachnu najde velice rychle. Ostatně pro rok 2015 je nejlepší pracovní pes FCR v soutěži ANKA Cup KCHLS.

V květnu (2016) mu byly pouhé 3 roky a měl oba šampionáty, "U" všestranného psa a je i čekatelem klubového šampiona. Celkově byl 5x nejlepší pracovní pes KCHLS.
Nyní jsou v chovu jeho potomci a už i vnoučata.

Zdraví

HD A/A (MVDr. Šebek)
ED 0/0
Oči: čisté včetně gonio (MVDr. Míková)
Patella: negativní nález
Barva černá (nese hnědou i žlutou)

Tituly

Český šampion

Český šampion práce - lovecký výkon

Aktualizováno ( 25. říjen 2023 )
 
Obrázek...
image029.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS