Derby ČR 2016 Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
JC_derby_11.jpg
Stříbřec 26.6.2016

Derry (Cinderella Tercius) 4. místo, I.  cena, CACT
Eda (Now I'm Here Exotic Lunas) - 8. místo, II. cena
Elwood (Bedivere Tercius) - neobstálNa letošní Derby ČR se kvalifikovala Ginny i Derry, Blekýs, Elwood a nakonec i Eda. Ginny však již definitivně ukončila kariéru a nehlásili jsme ji. Blekýs nakonec nestartoval kvůli zdravotní indispozici. A tak naše barvy hájili Derry, Eda a Elwood. Nečekali jsme od naší účasti mnoho. Elwood už dlouho netrénoval, na Edu neměli čas kvůli státnicím, které skládala Jolana a Zdeněk s oběma kluky toho moc natrénovat nemohl. My se zase věnovali přípravě Fleur na její první zkoušky, tak Derry víc čekala, než pracovala.

V sobotu bylo velké vedro, teploměr už brzy dopoledne přelezl přes 30 stupňů a začalo být trochu bouřkově dusno. Elwood doplatil na menší zkušenost a nedostatek tréninku a vypadl na dohledávce kachny v rákosí. Derry se ve vedru moc nechtělo, v lese odvedla ještě standardní práci, na poli při hadlingu také, ale na poli už běhala pomalu a dostala trojku z radosti z práce. Pak ještě dostala poměrně spornou trojku z vlečky srstnaté, tak jsme nečekali žádný skvělý výsledek. Eda si vedl bravurně a šel v sobotu s plným počtem bodů. Infarktovou situaci jsme zažili jen na klidu na stanovišti. Pavla nahnali do leče rámusit. Vzal s sebou obě starší holky, tak jak Eda, tak Derča museli ustát nejen rámusení a střelbu, ale i Pavla s Ginny a s Ájou, které viděli v leči. Naštěstí vydrželi.

V neděli jsme nastupovali v příjemnějším počasí na vodní discipliny. Derča zvládla handling na vodě sice s několika důraznými povely, ale bez ztráty bodu a ani odložení a vodění nedělalo problémy. Eda zvládl dohledávku kachny i marking také na plný počet. Ovšem potvrdilo se, že do napsání poslední známky není nic rozhodnuto. Derry ještě "chytla" trojku z radosti z práce v rákosí. Ani v neděli nebyla ve své kůži. Ovšem Eda se rozhodl, že je zajímavější ta kachna, na kterou nebyl poslán a vůdce ho ani velmi důraznými povely nezastavil. Takže si vysloužil dvojku z handlingu a naděje na titul se definitivně rozplynula. Jenže ani druhý den nebylo všem problémům konec. Dva psi ještě odešli z odložení jako poslední disciplíny a vypadli, nižší známky na handlingu jak na poli, tak na vodě dostali i jiní. Nakonec Derry stačily i její trojky na čtvrté místo a titul CACT. Nebyla skvělá, ale pracovala spolehlivě a co bylo důležité, bez hrubých chyb. Podle úsloví, že antilopa nemusí být rychlejší, než lev, ale musí být rychlejší než ostatní antilopy. Díky Derunko. Udělala jsi mi velikou radost.

Děkuji i Zdeňkovi Pokornému za Edu a Petrovi Pufferovi za práci s Elwoodem. I za to, že je neúspěchy neodradí.

Kompletní výsledky zde

P1070721.JPG
Aktualizováno ( 27. červen 2016 )
 
Obrázek...
image007.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS