IV. Severomoravské Derby Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
Eda_SMD_16.JPGTovačov 23.-24.7.2016

Eda (Now I'm Here Exotic Lunas) - 4. místo, PZ: I. cena, res. CACT, ZVP: I. cena res. CACT
Derry (Cinderella Tercius) PZ: II. cena
Tony (Grimston Tercius) ZVP: III. cena


Severomoravské Derby je pro nás už tradiční. Pro "Moravskou sekci" naší chovatelské stanice je to vypiplané dítě (Jolana Pokorná dělá od prvního ročníku ředitelku zkoušek), tak je naše účast samozřejmá. Ale... Derry špatně snáší tlak delšího pobytu v cizím prostředí, to, že se nevyspí (aby jí něco neuteklo) a celý ten zmatek kolem přípravy zkoušek. Takže opět nezářila. Podzimní zkoušky ještě odchodila celkem standardně (s trochu tvrdou 2 z vyhledávání), ale na vodní práci v neděli už nastupovala viditelně v nepohodě. Práci v rákosí ještě zvládla, ale pak "odpadla" a kachnu už nedohledala.

Eda je spolehlivý a výborný. Celkově 4 místo je spíš smůla. První den na vlečce vyštěkal rozhodčího, kterého si všiml, když sbíral kus a duhý den hledal marking na místě, kde ho měl předchozí pes.

Ovšem nejhezčí zážitek byl, že zkoušky z vodní práce dokončil i Tony (Grimston Tercius). Je to Edův syn a je mu 17 měsíců. Dělá asistenčního psa a s páníčkem (který je loveckou kynologií netknutý) trénovali necelý měsíc. Tony je moc šikovný a páníček mu to moc nekazil :-) klid na markingu docvičí. Pro asistenčního psa je to ohromný relax a pro páníčka také.

Soutěž byla dobře zorganizovaná v pěkných terénech. Myslím, že většina účastníků odcházela spokojená.

Kompletní výsledky zde


DSC_1798.JPG
Aktualizováno ( 21. srpen 2016 )
 
Obrázek...
image008.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS