XI. Jihočeské Derby Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
JC_derby_16.jpg


Derry (Cinderella Tercius), 11. místo, PZ II. cena, ZVP I. cena
Jihočeské derby máme za humny. Chtěli jsme ho zkusit s Fleur, ale ta se rozhárala. Tak jsem šla jen s Derry.

Derča se opravdu snažila. Na podzimních zkouškách šla na plný počet bodů až do nešťastného slídění. I tam mě příjemně překvapila, bylo to jedno z nejlepších slídění, které předvedla. Jenže... Derča je pes s puncem. Prostě je to "pes, který neslídí" ať se snaží, jak chce. Její práci ohodnotili známou 2 a vytkli jí, že je to typický pes na práci po výstřelu. Ve zkušebních řádech je retrívr chrakterizován jako pes na práci po výstřelu hned v prvním odstavci... Prostě nemáme šanci. Druhý den na vodní práci se nám povedlo uhrát ze slídění trojku. Ale další sprcha přišla na handlingu na dvě kachny. Vyslala jsem Derču na první kachnu. V půlce cesty zjistila, že je na vodě i druhá a ohlédla se, aby se ujistila, na kterou má jít. Dostal jediný povel "dopředu" a ten stačil, abychom dostali z discipliny trojku. Ještě prý pro druhou kachnu plavala malým obloučkem kolem trsu rákosí, ne přímo, i když šla na jediný povel. Tohle už bylo vysloveně proti liteře zkušebního řádu.

Z Derčina výkonu jsem byla spokojená, z některých výroků rozhodčích jsem poněkud na rozpacích. Nálepku "psa, který se nelíbí" Derče neodpářu, tak nám nezbývá, než skončit.

Zkoušky byly jinak pěkné. Úroveň psů se zvyšuje a tak, aby nebylo příliš psů v rozstřelu, se penalizují chyby na hranici nebo i za hranicí zkušebních řádů (kolegyně, které dostaly sníženou známku za přinesení kachny za letku by se mnou souhlasily - podle zkušebních řádů to není chyba).

Kompletní výsledky zde

DSC_1921.JPG
Aktualizováno ( 4. říjen 2016 )
 
Obrázek...
image050.JPG
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS