ZPR a X. MSR Tisk E-mail
Napsal/a Administrator   
Derry_2.jpgZPR Třeboň 27.-28.8.2016
Eda (Now I'm Here Exotic Lunas) - Vítěz zkoušek, I. cena, CACT

MSR Hrádek u Rokycan 3.-4.9.2016
Eda (Now I'm Here Exotic Lunas) - 5. místo, II. cena
Derry (Cinderella Tercius) - neobstála


Klubové ZPR
Na těchto zkouškách by kritickým zlomem "čtverec" v lese (dohledávka dvou kusů srstnaté zvěře ve čtverci 50 na 50m). Většině psů se nedařilo, někteří našli jednoho králíka, někteří ani to ne. Eda byl jediný, kdo dokázal v limitu pro nejvyšší známku najít a přinést oba kusy, ještě dvěma psům se povedlo projít alespoň se známkou 3. Edovi zkoušky vyšly výborně a nakonec se dvěmi trojkami zvítězil před kolegou Balogem ze Slovenska. Byli to jediní dva psi, kteří úspěšně dokončili (z 23 starujících!). Takové zkoušky nejsou časté, o to spokojenější jsme s Edovým výkonem.
Výsledky zde
Club hunting test - special retrieving test
Eda was excellent. He won the competition, which is one of the highest hunting tests for retrievers. Only two dogs (out of 23) successfully finished the test. 

Mezinárodní soutěž retrieverů
Po čtyřech letech zavítalo MSR opět do Hrádku u Rokycan. Ginny i Blekýs se sice kvalifikovali, ale nenastoupili a tak nás zastupovali jen Eda a Derry, Derry působila matně už na první disciplíně (handling na vodě) a na druhé (dohledávka kachny) nepřekvapivě vypadla. Poslední dobou je ze zkoušek vystresovaná a dělá daleko hůř, než v tréninku. Bude třeba skončit.
Eda šel celé zkoušky moc pěkně, jen na začátku na klidu na stanovišti ho Zdeněk zapomněl odvázat a rozhodčí mu ještě strhl další bodík za "mírný neklid" (Eda si ze sedu lehl). Dvojka je posunula do druhé ceny a připravila o titul CACT. Jinak měl jen drobné chyby, které byly přísně penalizované. MSR je vrcholová soutěž. Co nás potěšilo, že byl Eda jeden z mála, kdo dokázali jít bezchybně po pobarvené stopě. Drobné rezervy má na handlingu na poli, jinak je docela ve formě. V každém případě oběma gratulujeme.
Z 19 startujíích dokončilo 10, to mluví za hodně.

Výsledky zde
International competition of retrievers is in fact Czech championship. The dog must qualify for the competition in the previous year.
Eda had only one major fault, which prevented him from gaining another CACT. But he was best of participating Flat coated retrievers and he was 5th out of 19 retrievers.
Aktualizováno ( 23. říjen 2016 )
 
Obrázek...
image055.JPG
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS