Ája - 12. narozeniny Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
aja_12.JPG
Ája oslavila koncem května dvanácté narozeniny.
Our senior bitch Aya had her 12th birthday. Happy birthday, darling.

Čas letí a naše Ája (Ike z Vlčích luk) je nejen vetránka, ale skutečná psí seniorka. Dvanáct let je u fleta už hezký věk. Ája patří mezi báby čiperné. Sice trochu kulhá (nejsou to klouby, ty má prý podle rentgenů jako mladice, snad někde šlacha nebo skřípnutý nerv, kdo ví), ale pořád má zájem o život. Chodí s námi na procházky, ráda si zaplave. Vloni ještě byla na honech na bažanty i kachny, ještě ve věku 11,5 roku pracovala jako celkem plnohodnotný pes.  Řemeslo loveckého psa pořád umí. Museli jsme ji už trochu brzdit, sama by se zničila. Je už samozřejmě pomalejší, občas jí musíme pomoci při vyskakování do auta, občas je už pohodlnější. Doma ji smečka pořád respektuje. My už nejsme tak důslední, takže poslušnost poněkud upadá. Ája má pořád zájem o život, letos ještě asistovala při odchovu pravnoučat. Není ani hluchá ani slepá (i když venku občas hluchotu neúspěšně předstírá, když má přijít a má nějakou zajímavou práci). Život ji pořád baví. Proto se jí snažíme dopřát plnohodnotný život s celou smečkou. Zaslouží si ho.

Popřáli jsme jí hodně zdraví a také aby tyto narozeniny nebyly poslední. Vzhledem k významu narozenin dostala  kousek dortu se šlehačkou, protože sladké miluje a normálně jí ho moc nedáváme. Z dárku měla veklkou radost, ale zhltala ho, jako by nedostala týden najíst. Doufáme, Ájo, že nám budeš ještě dlouho dělat radost.

Aya is our senior bitch. She was 12 at the end of May. She is still quite a good health and full of life. In winter, at the age 11.5 she went with us several times to the hunt and she was picking up the birds most of the day. We had to stop her, we did not want to exhaust her. She was eager to go on. So we hope, she will be in such a good health and good temper for a long time.
DSC_3481.JPG

DSC_3484.JPG
Aktualizováno ( 14. srpen 2017 )
 
Obrázek...
image028.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS