MVP České Budějovice Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
MVP_CB.jpg
21.4.2018
Hector Tercius - VD 3
Now I´m Here Exotic Lunas -V3
Isis Luna Tercius -V3
Irmina Tercius -VD 4Budějovickou výstavu máme za humny. Proto se účastníme pravidelně. Letos výsledky sice odpovídaly nezkušenosti mladých psů, ale tak trochu nesplnily očekávání. Konkurence byla letos hodně silná.

Alf - Hector Tercius - doplatil na svou nezkušenost. Měl sice moc pěkný posudek, hodnocení v postoji bylo opravdu pěkné, ale protože moc nechtěl běhat, dostal za "horší koordinaci pohybu" známku velmi dobrá. Ani to, že se nakonec rozběhl pěkně první dojem nezlepšilo. Bylo to jeho první setkání s takovou spoustou psů a dlouhé čekání mu také neprospělo.
Eda - Now I´m Here Exotic Lunas měl asi největší možnou konkurenci v třídě šampionů. Nevedl si špatně, ale proti výstavním matadorům on, který daleko preferuje práci, o mnoho lépe dopadnout nemohl.
Luna - Isis Luna Tercius - si na to, že byla na první dospělé výstavě, vedla docela dobře. Pan rozhodčí Báře, která ji handlovala, řekl, že fena má vše správně, jen nemá dostatečnou substanci. Víme, že není ještě vyzrálá. I v předvedení proti zkušeným výstavním matadorům, kteří už tituly mají a výstavy mají navcičené, neměla šanci na lepší umístění.
Irmina - Irmina Tercius - je také nezkušená, vyjevená začátečnice a protože v žádné třídě nepadly samé výborné, byla tentokrát i Irmina "jen" VD. Opět jí rozhodčí vytkl horší pohyb. Něco možná bylo i na horší kvalitě handlera (předváděla jsem ji já), něco na tom, že má Irmina trošku víc kil, než je optimální. Ale jinak měla také pěkný posudek, žádnou chybu jí nevytkl, snad jen v pohybu spáditou záď, což bylo spíš nejistotou při předvedení.

Takže jediný větší úspěch byl handlerský. Bára předváděla Diziho - Dynamic Force Black Avatar, který vyhrál s titulem CAC třídu pracovní čímž splnil podmínky k udělení titulu Český šampion.

Jen málokdy se vše povede na první pokus a mladí psi potřebují získat zkušenosti. Posuzoval pan Studeník a byl dost přísný. Tak jsme zase tak špatně nedopadli
Aktualizováno ( 22. duben 2018 )
 
Obrázek...
image051.JPG
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS