Mezinárodní soutěř retrieverů Tisk E-mail
Napsal/a Administrator   
Fleur_Rohozna.jpg


Chudeřice 25.-26. 8. 2018

Fleur de Lis Tercius - neuspěla
Fleur s Bárou startovaly na svém prvním MSR. První den byl velice únavný. I když se ochladilo, sucho se podepsalo na terénech a soutěž se hodně táhla. Ráno po rozlosování byl klid na stanovišti, který Fleur ustála dobře, ale pak jsme čekali do půl druhé, než na ně přišla řada na barvách. Fleur čekat neumí, je nervní a netrpělivá. Povedlo se ji udžet v dobrém rozmaru a barvu šla moc hezky. Povedl se jí i takzvaný malý les a do druhého dne šla jen s trojkou z následování.
Druhý den nebyla úplně soustředěná, vlečku s pernatou šla nepřesně a dostala trojku. Na navádění na dvě kachny neustála delší čekání, vyrazila bez povelu a dostala podle pravidel dvojku. Dohledávku ale zas vystřihla perfektně. Kvůli terénům se hodně přejíždělo a měli jsme strach, co Fleur vyvede. Nakonec přišla rána ze zcela nečekaného směru. Vyhledávání je Fleurčina docela silná disciplina. Jen občas mají rozhodčí nějaké méně obvyklé požadavky, které ji posunou na trojku. Tady bylo všechno jinak. Vyhledávání probíhalo ve vysokém bukovém lese zcela bez podrostu. Fleur utekla dopředu do jediného slibně vypadajícího houští a Bára ji musela přivolat. Pak jako by fena vůbec nerozuměla, co se po ní chce. Nosila klacíky, poskakovala a spíš by si hrála. Jako by dávala najevo: Když jsem v tom křoví hledat neměla, tak co vlastně chceš". Únava a nezvyklý terén udělaly své. Rozhodčí výkon ohodnotili nulou a soutěž pro nás skončila.
Štěstí nám tentokrát moc nepřálo, snad jindy...

O týden dříve přálo štěstí našemu odchovu Rendi (Erendis Tercius). Na svých úplně prvních zkouškách v životě, podzimních zkouškách ve Vacíkově, došla v první ceně s titulem CACT. Byla to vydařená premiéra jak pro Rendi, tak pro její vůdkyni Ivanu Ryčlovou. Gratulujeme.
Aktualizováno ( 29. srpen 2018 )
 
Obrázek...
image031.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS