Kachny 2019 Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
Kachny.jpgLetos jsme se po několika letech zase dostali na hony na kachny. Psy potřebovali dokonce ve dvou sdruženích, takže jsme jezdili do Blatné a do Horní Pěny.


Ginny běhala jako za mlada. Předváděla své kouzelnické triky, jako donesení zvěře dávno po konci honu na shromaždiště (Ginny uznává konec honu až tehdy, když už opravdu nic nedohledá), ukazovala, jak se správně honí potápějící se zraněná kachna. Byli jsme moc rádi, že si užívala, zejména proto, že jí je už 11.5 roku. V jejím věku je jen málo fletů v takové kondici.

Derča a Tia předváděly solidní standardní práci. Derča má trochu více zkušeností, ale Tia se nenechala zahanbit. Elwood a Rendi byli jako obvykle skvělí s pěknými dohledávkami a velmi temperamentní prací. Elwoodovi bude už v lednu také 10 let, Derče s Tiou 9.

Fleur byla vlastně na kachnách poprvé v životě. Rychle se zorientovala a pracovala velmi pěkně. V rákosí si to občas ulehčila a přinesla dvě kachny najednou. Doufejme, že ji to nenapadne na zkouškách.

Ale hlavně jsme byli zvědaví na naši mládež. Alf fungoval naprosto skvěle. Ačkoliv je mizera ve výcviku, tak na honu se projevuje jako perfektní zkušený pes. Pracuje s nadšením a bez chyb. Luna s Irminou měly svou honovou premiéru. Ani jedna neudělala ostudu. Na obou bylo na prvním honu vidět, že jsou nezkušené, ale zlepšovaly se s každou lečí.

Velmi zvědavá jsem byla na Skye. Zkoušky jsou jedna věc, praxe druhá. U Skye bylo vidět, že neví, co se po ní chce. Ale jak uviděla padat první zvěř, pochopila a hned se zapojila. Nabírala zkušenosti a postupně se naučila i projet rákosí, hledat pod břehy a dokonce i vyhánět. Nakonec už pracovala jako zkušený pes.

Všichni nám udělali radost, Práce s výcvikem nebyla zbytečná. Už jsme schopni postavit docela slušnou smečku deseti psů, z nichž každý umí odvést svůj kus práce.

IMG-5994.JPG
Aktualizováno ( 30. prosinec 2019 )
 
Obrázek...
image021.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS