Mountfield Cup 2019 - jsme zpět na scéně. Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
logo_sekce.gif
V klubové soutěži KCHLS Mountfield Cup 2019 jsme letos uspěli. Získali jsme první místo v kategorii Chovatelská stanice roku a jako bonus získal Bady - Jolly Good Fellow Tercius první místo v kategorii výstavní pes roku.
Tři roky po odchodu našich stálic z prvních vrhů do pracovního a výstavního důchodu jsme v souěži KCHLS nezvítězili ani v individuálních soutěžích, ani jako chovatelská stanice. Bodovala jen Fleur de Lis, vloni už i Erendis a Isis Luna, ale byla to druhá nebo horší umístění. Letos se to podařilo. Úspěchem je první místo v kategorii Chvatelská stanice FCR a k tomu bonus ve formě prvního místa Badyho - Jolly Good Fellow Tercius v kategorii výstavní pes. I mladá Skye (Jolly Roger Tercius) třetím místem v kategorii pracovní fena potěšila, protože měla první, teprve rozjezdovou sezónu a před ní se umístily opravdu kvalitní zkušené feny. Nejsou to moje výsledky, je to práce celé Tercius party, která spolupracuje, pomádhá si, podporuje se vzájemně.

Výsledku chovatelské stanice si vážím, protože bodovali psi všech věkových kategorií od veteránky Derry (Cinderella Tercius) po naše juniory. Máme prakticky polovinu bodů z výstav a polovinu z práce, takže jsme prokázali, že snaha chovat dual purpose psy je úspěšná. Navíc je to kolektivní dílo, bodovalo nám 7 psů. Proto můj velký dík patří především mé přítelkyni a spoluchovatelce Aleně Melicharové, která odchovala dvě z bodujících fen. Dík patří Václavovi Pintýřovi za to, že vystavuje a cvičí naši hvězdu Badyho (Jolly Good Fellow Tercius). Dík patří i Ivaně Ryčlové za práci s Rendi (Erendis Tercius), Silvii Baranovičové za Felis (Igerna Tercius) a v neposlední řadě Petře Šímové - Šedivé a Jitce Šedivé za Fleur de Lis Tercius, kterou mají s námi ve spolumajitelství a bez jejich ochoty by Fleur žádné výsledky neměla. Jsou i tací, kteří letos nebodovali (za všechny Josef Hajný s Hectorem Tercius, Dagmar Kořínková s Irminou a další), ale se svými psy pracují a věřím, že snad někdy příště budeme i díky nim opět, třeba ne na prvním, ale jiném, čestném místě. Nemám ráda velká slova, ale jsem na naši Tercius partu velmi hrdá.

Samozřejmě celé by to nešlo bez mé rodiny. Barbora Vobrubová (dříve Žampachová) dělá handlera a má největší zásluhy o výstavní úspěchy (Bady je výhradně její úspěch) a vodí hlavně Fleur a Pavel nás trpělivě provází, cvičí a pracuje se psy i když momentálně má jen důchodovou Ginny a mladá pokračovatelka je teprve v plánu.

Do naší skupiny volně patří i Eda - Now I´m Here Exotic Lunas, který již popáté získal titul pracovní pes roku. Je to neuvěřitelný výkon a Eda je mimořádný pes. Velice gratulujeme Jolaně a Zdeňkovi Pokorným, kteří s Edou parcují


Bady_1.jpg
Aktualizováno ( 18. říjen 2020 )
 
Obrázek...
image015.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS