Klubová a speciální výstava Humpolec Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
KV_2020.JPG
Klubová výstava - sobota 29. 8. 2020
Key Elliot Tercius - VN1
Baddy (Jolly Good Fellow Tercius) - V1, CAC, Klubový vítěz
Skye (Jolly Roger Tercius) - V1, CAC, BIS pracovní
Isis Luna Tercius - V3


Speciální výstava - neděle 30. 8. 2020
Baddy (Jolly Good Fellow Tercius) - V2, res. CAC
Joy of Life Tercius - V2, res. CAC
Skye (Jolly Roger Tercius) - V2, rec. CAC
Isis Luna Tercius - V3
Tia (Contia Tercius) - V2


Klubové výstavy bereme jako zdroj informací o tom, jací psi se předvádějí, příležitost k setkání se známými a přáteli. Jezdíme bez ambicí, protože konkurence je větší, než na řadě mezinárodních výstav. Letos bylo navíc v sobotu přihlášeno neuvěřitelných 95 fletů a v neděli 65 fletů.
Letos jsme si navíc jeli pro tituly z prestižní celoroční klubové soutěže o Mounfield cup a to v kategorii Chovatelská stanice roku 2019 FCR Tercius a Výstavní pes roku 2019 FCR pro Badyho (Jolly Good Fellow Tercius).

Sobota se nám vydařila a to nejen tím, že jsme nezmokli.
Elliotek se okoukával a nejdřív nevěděl, o co jde. Získal ve třídě dorostu svou velmi nadějnou 1, ale když už jsme museli zůstávat do závěrečných soutěží, proběhla ho Bára i o BIS puppy. Pejsek najednou pochopil, o co jde (taky celý den pečlivě sledoval ostatní) a předváděl se jak profesionál. Sice nevyhrál, ale neztratil se.
Bady je naše výstavní hvězda. Přesto jsme vzhledem ke konkurenci nečekali titul, ve třídě otevřené se sešlo 11 psů (12 přihlášených, 1 nenastoupil), řada z nich zvučných jmen. Když ho paní rozhodčí vybrala do užšího výběru o pořadí, byli jsme spokojení, když dostal CAC, byli jsme nadšení. A to jsme netušili, že v soutěži vítězů tříd získá ještě titul Klubový vítěz, což je velice cenné.
Když nastupovala v pracovní třídě Skye, říkali jsme si, že v téhle konkurenci bude umístění velký úspěch a že Bady splnil letošní misi. Skye se ovšem bratrem nenechala zahanbit a CAC získala také, na starší fenu z třídy vítězů už na Klubového vítěze neměla. Ale i tak jsme nemohli výsledku ani věřit.
Luna zabojovala a ve velké konkurenci v třídě vítězů skončila třetí. Není hezky v srsti a nepředvedla svůj typický krásný pohyb. Navíc se paní rozhodčí líbili menší psi.
Čekali jsme na závěrečné soutěže, protože jsme si šli pro titul Chovatelská stanice roku a Bady pro titul Výstavní pes roku. Tak si mezi řečí Bára zaběhala se Skye o nejkrásnějšího pracovního psa (BIS pracovní) a k našemu překvapení ho získala.
Sobota byla tedy víc než úspěšná. Posuzovala paní Zdena Jílková

V neděli jsme už byli sice namlsaní, ale říkali jsme si, že dvakrát do stejného stromu neuhodí. Neuhodilo, ale výsledky byly nad očekávání dobré.

Bady byl druhý s res. CAC (panu rozhodčímu se zdál hubený, preferoval mohutnější a těžší psy), Tia nakonec krásně běhala a vyběhala krásné druhé místo ve veteránech. Ve velmi obsazené otevřené třídě, kde byla dokonce fena s titulem z Crufts jsme od nezkušené Joy moc nečekali. Ale Bára s ní udělala menší zázrak a Joy pochopila, co se od ní chce a skončila na neuvěřitelném druhém místě s res. CAC. To mi udělalo velikou radost, protože Joy byla na své druhé výstavě a navíc jen potvrzuje, že vrh J se povedl. Skye jsem musela předvádět já, přesto se nám povedlo také získat druhé místo a res. CAC ve třídě pracovní, kterou pan rozhodčí označil za nejvyrovnanější třídu. Luna doplatila na to, že jí pan rozhodčí chtěl srovnat nohy v postoji. Naši psi nejsou na maipulaci zvyklí, stavíme je přirozeně, a Luna začala poskakovat a kroutit se. Myslím, že mezi prvními třemi zcela vyrovnanými fenami ve třídě šampionů, tahle maličkost rozhodla, že Luna porušila trend a skončila "až" třetí.
Protože se kolem půl jedné pořádně rozpršelo, ani nás nemrzelo, že nemusíme do závěrečných soutěží. Víkend byl nesmírně úspěšný a moc bych chtěla poděkovat všem majitelům, kteří se zúčastnili a přispěli k nádherným výsledkům.
Posuzoval pan Miloš Kašpar.
DSC_9161.JPG
Aktualizováno ( 19. červen 2021 )
 
Obrázek...
image010.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS