Klubové VZPR Kyselka - Radešov Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
kyselka.jpg
18. - 20. 9. 2020

Fleur de Lis Tercius - III. cena
Skye (Jolly Roger Tercius) - III. cenaVšestranné zkoušky v Kyselce bývají výborně připravené a náročné. Jsou sice od nás daleko, ale líbí se nám tam a jezdíme tam rádi. Letos startovaly Eva se Skye a Bára s Fleur. Pro Skye to byly první všestranky.

Měli jsme štěstí, že jsme se rozlosovali spolu, Skye měla číslo 2, Fleur 3. Smůla byla, že jsme začínali klidem na stanovišti v lese. Fleur ho letos špatně snášela, po pár minutách se začala nudit, neposeděla, dokonce si sedla před Báru, i si zakňučela. Já na to se Skye koukala z cca 10 metrů a navíc nás postavili trochu nad ostatní na val úvozu, protože cesta byla dál neschůdná. Skye to kupodivu vše ustála, ale Fleur dostala 1.

A šli jsme na barvy. Bára si vylosovala dřívější. Obávané následování Fleur vystřihla na 4, ale barva byla přechozená zvěří, Fleur se moc nesoustředila a jednu chybu udělala i Bára, když ji stáhla ze správné stopy. Takže další 1. Skye vystřihla perfektní šoulačku ale na barvě se nemohla chytit. Terén byl neprostupný, několikrát jsem musela pustit řemen, abychom vůbec prošli. Skye naštěstí čekala a šla pomalu. V prochozeném terénu dvakrát sešla a já ani přibližně netušila, kde jsme. Při každém sejití i rozhodčí hledali, kudy dál barva vede, šli jsme hodně dlouho. Už jsem měla chuť to vzdát, když jsem zjistila, že Skye stojí nad srncem. Ohromně se mi ulevilo a byla jsem ráda za 2.
Malý les dělal naší skupině (jako jediné) problémy. Nejspíš tam přes poledne také prošlo nějaké zvíře. Skye našla jen jeden kus, takže známka 1 a Fleur, která mívá nejrychlejší časy, bojovala a skončila s 2. Vlečky a odložení byly bez problémů.

Druhý den jsme nastupovali na vodu. Skye udělala perfektně handling (jen jsem jí pokazila jedno přinášení, protože mi kachna vypadla), Fleur měla tradičně problém s přinášením první kachny. Vodění se povedlo lépe Fleur. Dohledávka v rákosí byla těžká. K vypouštění jsme šli průsekem mezi keři, takže pes se musel opravdu prodrat velkým pásem poměrně hustého rákosí. Navíc byla dohledávka po větru. Skye měla méně zkušeností, tak měla potíže s časem a dostala 2, Fleur vystřihla velmi pěknou dohledávku. Marking byl pro nás bez problémů, jen jedna kolegyně tam spadla do 3. ceny, protože fena dlouho a daleko dohledávala.

Začátek pole byl v klidu. Vlečky šly holky přesně, dohledávky udělaly bez velkých potíží. Na dohledávce bohužel vypadl jeden moc šikovný pes z naší skupiny, prostě to vzdal. Skye kupodivu výborně slídila a dostala jednu z nemnoha čtyřek. No a šli jsme na poslední disciplinu - handling na poli. Vypustím Skye, ona šla slušně ve směru, chci ji zkorigovat píšťalkou a zjistím, že jsem cestou ze slidění ztratila píšťalku. Skye umí handling jen na pískání, volání považuje za to, že udělala chybu a znejistí. Trápili jsme se asi 5 minut, než mě napadlo zařvat na Báru, že jsem ztratila píšťalku. Ona mi ji bleskově po závodčí podala a od té doby jsme si se Skye zase rozuměly. Sice v té době už byla u druhého kusu, tak jsem ji musela nechat zaměnit, abych ji nezradila, ale pak jsem ji celkem bez problémů dostala i na první kus, na kterém jsme se tak trápily. Měli jsme z obou kusů 1 a byla jsem za ně ráda. Bára s Fleur vystřihly poměrně pěkný handling a dostali dvě 4.

No a tím to skončilo. Skye sice skončila předposlední (kromě toho ještě 3 psi vypadli), ale má "U" všestranný pes. Fleur vytažená po měsíci, kdy hárala, z gauče, si vybrala všechny chyby na začátku, pak už šla velmi pěkně. Terény byly hodně náročné, prakticky na hranici možností nezkušené Skye. Ale tak maji správné všestranné zkoušky vypadat. Moc se nám líbily a moc díky celému týmu kolem Pavla a Boženy Míškových, kteří opravdu umí nejen připravit výborné zkoušky ale udělat i skvělou přátelskou atmosféru. Určitě někdy v Kyselce nashledanou. 


kyselka_eva.jpg

kyselka_bara.jpg
Aktualizováno ( 20. duben 2021 )
 
Obrázek...
image025.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS