Výstavy jaro 21 Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
intercanis.jpg
Letos na jače se po Covidové době otevřely výstavy.
Přihlásili jsme do Brna na Intercanis Elliota a Badyho a do Klatov jen Badyho, protože se termínově kryla výstava s Rožmberským pohárem, kde jsme startovali.


Intercanis Brno (26. 6. 2021) byl relativně málo obsazený. Posuzovala polská rozhodčí Zsofia Konderla.
Elliot me překvapil, že se na prakticky první výstavě velmi pěkně předváděl. Krásně běhal i stál bez poskakování. Rozhodčí nepsala posudky, jen ústně řekla, že dává Elliota na 2. místo protože je kratší v bedrech (standard praví, že příliš dlouhá bedra jsou nežádoucí). Zvítězil ale hezký pes, trochu větší, než Elliot. Proti Badymu nastupoval naopak pes menší a drobný. Byla jsem trochu zvědavá, jak to paní rozhodčí posoudí. Badymu dala V2 res. CAC bez jakéhokoliv vysvětlení (posudky se nepsaly). Ale ostudu si kluci neudělali a oba se předvádeli moc hezky.

V Klatovech (3. 7. 2021) nebývá nikdy velká účast. Paní rozhodří evidentně preferovala hodně velké psy s hrubší těžší hlavou a oba NV byli hnědí. Bady dostal hezký posudek s drobnou výtkou, že by mohl mít prostornější pohyb (jeho pohyb několik rozhodčích vynášelo jako velkou přednost). Ale běhalo se na kluzké trávě a poté, co Bára jednou upadla už nechtěla riskovat a běžela pomaleji. Pikantní bylo, že pes v třídě vítězů dostal známku dobrá a u dvou kvalitních fen v oteřené třídě nezadala paní rozhodčí titul. Niky byla z výstavy celá vedle. Tolik lidí a psů ještě neviděla. Takže byl pěkný handlerský výkon, že aspoň část předvedení běžela hezky. V posudku měla, že má temperamentní, ale ne příliš koordinovaný pohyb. Svou Velmi nadějnou 1. si ale odvezla. Posuzovala ing. Darina Mervová.

Jak bych hodnotila začátek sezóny? Zatím nám kousek štěstí chybí, doufejme, že čeká někde v koutě a ještě se dostaví v příhodnější okamžik.
Aktualizováno ( 16. srpen 2021 )
 
Obrázek...
image013.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS