Ron odešel Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
Ron_odesel.jpg

Je to 3 měsíce, co jsem psala, že ještě vím o 4 sourozencích z vrhu A, kteří jsou s námi. Bohužel 8. 7. 2021 usnul navždy Ron (Art´Bill Tercius) v úctyhodném věku třináct a čtvrt roku.

Ron měl asi nejkomplikovanější život ze všech odchovů z vrhu A. Dostal se k majiteli, který se nejprve staral slušně, pak hůře, pes byl u jeho rodičů. Až nakonec Ron skončil na pár dní u chovatelky fletů v Teplicích. Začali jsme shánět nový domov a hned o víkendu jsme pro Rona jeli. Byl hubený, zacuchaný, trochu vykulený, ale veselý. Odvezli jsme ho k novému páníčkovi. Poté, co jsme viděli, jak se k němu chová pán a jak Ron ihned dal pánovi důvěru jsme ho tam rovnou nechali a po 2 týdnech "na zkoušku" jsme ho u nich nechali na celou druhou půlku života. Nemohli jsme udělat lépe. Ron se měl jak v psím ráji. Nejen dostával nejlepší krmení, spoustu procházek a hraček (dokonce vlastní bazén), ale hlavně obrovskou spoustu lásky. Byli šťastní oba. Jednou jsem měla možnost Rona i jeho synovce Gerryho na týden hlídat, jejich povahy mě nadchly.

Časem se projevily problémy vzniklé v první půlce života, artróza lokte pravděpodobně po zranění, horší pohyblivost. Ron dostával léky, rehabilitace a byl stále veselý a čilý. Kolem posledních vánoc měl zánět kloubu a po antibioticích i selhávání jater. Ale i z toho se dostal díky nesmírné péči páníčka a vůli k životu. Dostal tak ještě přes půl roku života navíc. Nejprve pajdal, později se výrazně zlepšil, ještě chodil a týden před smrtí si užíval plavání v rybníce. Pak najednou ochrnul postupně na všechny čtyři. Zkusili ještě intenzivní léčbu kortikoidy, ale nepomohla. Ještě nás v pondělí navštívili, abychom se rozloučili, Ron se chvilku okusoval s Laudií, vrtěl ocasem, téměř jako by chápal, že tohle je pokračovatelka i jeho rodu. Ale všichni jsme věděli, že ho vidíme naposledy.

Ron byl osobnost, pes, suverén,který dokázal navzdory špatným zkušenostem z prvního domova a obrovské fixaci na pána, přijmout ročního kamaráda Gerryho (i když zpočátku nerad). Byl sebevědomý ale bez kouska agrese. Jeho geny jdou dál v potomstvu jeho sestry Ginny. Ronův odchod bolí, ale dožil se uctyhodných tinácti a čtvrt roků. RIP.Ron05_21.jpg 
Aktualizováno ( 16. srpen 2021 )
 
Obrázek...
image004.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS