Čekáme štěňata - vrh "M" - už jsou na světě! Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
Vrh_D.jpg
Jarní vrh Luny se neuskutečnil kvůli rekonstrukci v domě u majitelů. Tak jsme nakryli až v dalším termínu. Luna to trochu uspíšila, tak čekáme narození štěňat kolem 8.10. 2021. Zájemci do týdne od narození štěňat si mohou vybrat jméno od M podle vlastní volby.
Bereme záznamy zatím na psy i fenky.

Matka: Isis Luna Tecius, Ch CZ, PZ II. c, DKK A/A, DLK 0/0, oči prosté dědičných vad

Otec: Unico Pazza Aknel Top, JCh CZ, SK, DKK A/A, DLK 0/0, oči prosté dědičných vad

Štěňata se narodila 10.10. 2021 Máme 1 černou 2 hnědé fenky a 2 černé pejsky. Jedna fenka zůstane doma, nevíme, zda černá nebo hnědá.


Vrh M
Luna porodila 6 štěňat, je to poněkud pod průměr našich běžných vrhů, ale na drihé staně budou mít ideální podmínky růstu. Poprvé se u nás narodila hnědá štěňata, hned 2 fenky. Třetí fenka je černá. Dva pejsci jsou šikovní a velmi životaschopní, třetí je drobný ale po prvním nejidtém dni se už vydatně cpe.  První den mu trvalo, než se chytil, museli jsme ho pořádně prohřát, ale teď už by se měl  vyvíjet normálně, reflexy má v pořádku, rozštěp nebo jinou zjevnou vadu nemá. Přibral a zdál se v pořádku. V noci na dnešek (14.) ještě ve 3 hodiny vypadal normálně a v 6 jsme ho našli mámě za zády mrtvého. Nevíme, zda se přidusil během porodu a i když jsme ho nastartovali, nakonec to nešlo, nebo jestli ho máma prochu přilehla a jak byl slabý se nedokázal dostat zpět. Je to škoda, ale i to je chovatelství.
Máme volné: určitě jednu hnědou fenku a 1 černého pejska. Jednu fenku budeme vybírat a nechávat, nevíme ještě, zda to bude černá nebo hnědá. Komu nezaleží na barvě, je další fenka volná, ale jaká, zjistí až cca za 5 týdnů.
Celkově jsou tedy volní 1 pejsek a 2 fenky. Pejsek je černý a u fenek jistě 1 hnědá a druhá podle toho, kerou si vybereme.

Isis Luna Tercius je náš odchov po matce Contia Tercius a pracovně vynikajícím otci Edovi (Now I´m Here Exotic Lunas). Je z relativně dlouhověké linie, babička byla naše Ginny, která se dožila téměř 13,5 roku a prababička rovněž naše Ája (Ike z Vlčích luk), která se dožila téměř 13 let. Luna je větší fena, ale i přes svou velikost nepostrádá eleganci. Vyspívala později, taže v juniorech tak nezářila, ale českého šampiona udělala snadno. Dokonce na silně obsazené výstavě v Brně 2019 získala titul CACIB a BOS a porazila soupeřky z výstavně daleko známějších chovů. Udělala podzimní zkoušky (ve II. ceně a to pouze díky tomu, že si panička netroufla jít na volno a Luna si aport ještě přebrala, takže dostala 2). Uplatňuje se i prakticky na honech. Výstavy jsme vloni nestihli kvůli covidu a letos jsme je z provozních důvodů už vypustili.
Povahově je velice milá, přítulná, ale celkem sebevědomá, bez jakékoliv agresivity.
Luna_pohled_2020.JPG

Luna_postoj_2020.JPG
Unico Pazza Aknel Top je po dovozové matce Almanza Gossip Starts Here po známém Almanza Burbery Goodiebag a holandském otci s podílem zajímavé krve z anglického chovu Lizzlog. Získal junior šampiona ČR a SK, je výstavně úspěšný. Zkoušky nemá (jen OVVR), ale pracovní vlohy tam jsou. Má krásnou bohatou srst a typově jsou si s Lunou velmi podobní. Hledali jsme psa, který nenese žlutý gen (Luna po otci žlutou nese) a naše volba padla na Pazzu, protože nejen on, ale i jeho sourozenci vypadají pěkně a rodiče jsou ve veteránském věku stále čilí.
Pazza_pohled.jpg

Pazza_postoj_2018.jpg
Od tohoto vrhu čekáme typicky fletí, ale vyrovnané povahy, dobré vlohy a pěkný exteriér. Hlavně předpokládáme velmi dobré zdraví. Jedna fenka zůstane doma jako pokračovatelka rodu.
Aktualizováno ( 29. prosinec 2021 )
 
Obrázek...
image009.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS