Klubové výstavy a Mountfield Cup Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
logo_sekce.gifMountfield cup: Chovatelská stanice roku FCR 1. místo
Pracovní pes: Hector Tercius (Alf) 2. místo
Pracovní fena: Jolly Roger Tercius (Skye) 2. místo

Klubová výstava 7.5.
Key Elliot Tercius VD
Jolly Good Fellow Tercius V3
Laudine Tercius V
Nikee Jozucita VD
Jolly Roger Tercius V2 res. CAC

Speciální výstava 8.5.
Key Elliot Tercius V1 CAC
Jolly Good Fellow Tercius V3
Maura Tercius VN1
Laudine Tercius V
Nikee Jozucita VD
Jolly Roger Tercius V3


Na klubovou výstavu jezdíme spíš obhlédnout, jakým směrem jde vývoj plemene a případně si vyhlédnout krycího psa. Kromě toho se potkáváme se známými, takže je to do značné míry společenská akce
.
Letos jsme měli oba dva dny plno práce. Kromě našich 5 psů ještě Bára předváděla odchov Key Summerlan (Sami.

V sobotu bylo posuzování zvláštní. Běhali jsme zhruba 5 koleček (ve velkém kruhu už jsem sotva popadala dech). Pak rozhodčí rozdal pořadí a známky a pak teprve si vzal psa ke stolu a posuzoval. Elliot se opět špatně předváděl, měla jsem s ním hrozně práce a nelíbil se. On když je nervózní nese vysoko ocas. Bady ve velké konkurenci špičkových psů skončil 3. Mladé feny rozhodčího moc nezaujaly. U Niky dokonce nejprve tvrdil, že má klešťový skus (má zcela korektní, ani ne příliš těsné nůžky), pak uznal, že asi ne, ale stejně jí dal VD (prý má drobnou hlavu). Ostatně s hodnocením zubů tam bylo víc problémů. Laudie nazaujala, ale dostala V. Skye vyběhala V2 res. CAC, prý proto, že mě zpočátku tahala (ano, než jsme našly společný rytmus, byla na mě rychlá, ale přesto jsem myslela, že jde spíš o kvalitu psa, než handlera). Velkou radost nám udělala Badyho dcera Bella Carla ze Zaječího skoku, která získala tituly CAJC a BOJ a klubový vítěz mladých.

V neděli se mi povedlo Elliota s vypětím všech sil jakž takž předvést a protože se rozhodčímu líbili psi s bohatou srstí, získal Elliot V1 CAC a stal se čekatelem klubového šampiona (šampion ČR už je). Bady ve velké konkurenci byl třetí ze čtyř ve třídě šampionů. Premiéru měla mladinká Aura (Maura Tercius), která v konkurenci 5 fen vyhrála. Ona má velmi vyrovnanou suverénní povahu. Uvidíme, co z ní vyroste. Niky už byla úplně rozhozená a vůbec se nepředvedla a dostala druhé VD v životě. Laudie se opět nepropracovala do pořadí, ale má V. Skye už byla otrávená a přece jen víc pracuje, takže proti načesaným upraveným šampionkám neuplatnila tentokrát ani lepší pohyb. Asi budu muset věnovat víc pozornost výstavní úpravě. Takže skončila V3. V podstatě žádná ostuda, jen Elliotův nedělní výsledek byl skvělý. Posuzovali: v soboti Marian Novák (SK), v neděli Vilmos Kardos (HU).

Největší úspěch víkendu vznikl už vloni, kdy jsme už po osmé (nikoliv v řadě) získali titul Chovatelská stanice FCR roku 2021. Za to děkuji všem bodujícím. Alfovi a Elliotovi Josefa Hajného, Badymu Václava Pintýře. Larrymu (Key Largo) Zuzky Kramárové, Joy (Eirene Tercius) Szilvi Fieber a v neposlední řadě mojí Skye. Tento titul je vždy kolektivní práce. Druhá místa přidali Alf (Hector Tercius) a Skye (Jolly Roger Tercius).

Eliot_CAC.jpg

Eliot (s CAC kokardou) a Alf
Aktualizováno ( 14. červen 2022 )
 
Obrázek...
image031.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS