Červnové zkoušky Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
Skye_Slabcice.jpgV červnu jsme absolvovali Derby ČR se Skye a Východočeské Derby se Skye Laudií a Badym


Derby ČR:
Jolly Roger Tercius (Skye) - neobstála

VČ derby Chlumec n/Cidlinou: 
KPZ
Jolly Roger (Skye) 1. cena CACT
Laudine Tercius  1. cena res. CACT
Jolly Good Fellow Tercius (Bady) 3. cena
KZVP
Jolly Roger (Skye) 2. cena
Laudine Tercius  neobstála
Jolly Good Fellow Tercius (Bady) 1. cena CACT


Leto se nám začátek sezóny zkomplikoval, protože nám onemocněla Derry (spondylóza páteře s blokem a ochrnutím, které snad úspěšně rehabilitujeme). Tak jsem na první plánované derby do Sušice u Přerova nejela, pouze Pavel vyhodnocoval.

Na Deby ČR jsme jeli jako náhradník. Derčina nemoc Skye psychicky poznamenala, tak jsem nečekala zázraky. První den šla ještě dost spolehlivě, kromě pár drobných pomocných trojek a "velkou" trojku z markingu za inteligenci (nešla dost vysokou trávou, ale udělala si oblouček po cestě vyšlapané rozhodčími - i když šla přesně ke kusu, penalizovali to), jsme si vedli dobře. Problémy začaly druhý den. Na handlingu na poli jsem podcenila vlastní úsudek a dala na to, co říkali ostatní. Byla to chyba, moje první volba byla lepší varinata. Takže Skye zaměnila a dostali jsme 1. Ale byla jsem ráda, že jinak šla handling nelmi dobře, druhý kus naprosto perfektně. Vlečku měla s pochvalou. Na dohledávce kachny se ale totálně rozsypala. Vůbec nevnímala povely, paličatě dohledávala úplně jinde a samozřejmě vypadla. Na předposlední disciplině, zbýval už jen handling na vodě, který má ráda.

Na Východočeské derby jsme jeli ve větší sestavě. Laudie měla premiéru. Měla sice na podzimkách pár chyb, ale došla v 1. ceně a res. CACT. Ale cizí prostředí, horko, stres z ubytování, to vše si vybralo daň a druhý den se nesoustředila. Na dohledávce kachny ji Pavel odvolal, protože by se jen zkazilo, co umí. Takže došla jen jedny zkoušky, ale ve věku 16 měsíců, v těžkých terénech a s přísnými rozhodčími to je úspěch.
Skye šla PZ naprosto čistě až do momentu, kdy jsme šli na vyhledávání. Nesedí jí, nemá ho ráda (já také ne) a terén byl dost přehledný, tak jsme byli rádi, že jsme uhráli aspoň dvojku na 1. cenu. Zbytek už byl zas bez chyb. Vyhledávání je naše slabina, někdy se jí terén líbí a dělá slušně, někdy ne. Tady se jí nelíbil. Ale titul CACT potěšil. Na vodních pracích jsme začínali také prácí v rákosí a opět špatně. Tentokrát dokonce za 1. takže jsme se rovnou rozloučili s 1. cenou. Zbytek zkoušek šla opět bez jediné chyby. Ale vcelku jsem spokojená s tím, jak pracovala.
Bady začal hned první disciplínu, vlečku srstnaté, spektakulárně. Vlečka mu přišla krátká, takže králíka tryskem minul a zaběhl kus za vlečku do křoví a rákosí, které proslídil, vypíchl nejakou kachnu a zvedl srnčí. Za srnčím se vrátil na louku, tam si vzpomněl, že je tam králík a přinesl ho. Těch 5 minut slídění, několik povelů a pak ještě chyba v přinášní nemohla skončit jinak než známkou 1, ale rozhodčí byli nadšeni z jeho lovecké vášně a i z toho, že nechal živé srnčí a vzal kus z vlečky. Pak už šel velmi pěkně, jen na vlečce pernaté opět o velký kus přeběhl a vracel se. Výkony byly temperamentní, ale potřebuje vychodit. Na vodních pracích začal skvělým vyhledáváním a pak pokračoval a sbíral jednu 4 za druhou. Až na dohledávce kachny v rákosí se šel nejprve vykoupat a nechtělo se mu z vody. Výsledek byl 3 minuty koupel 30 vteřin dohledávka. Známka 4, ale z poslušnosti pomocná trojka, takže skončil celkově  na SVP druhý. I svůj první klid na stanovišti ustál. Má svůj první CACT.

Dá se říci, že i na zkouškách máme střídavě oblačno. Něco se podařilo, něco ne. Ale vcelku nám všichni udělali radost, hlavně Laudie, která začíná a Bady, se kterým jsme měli spoustu práce. Všichni jsou moc šikovní.


DSC_2342.JPG 
Aktualizováno ( 16. srpen 2022 )
 
Obrázek...
image025.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS