Výstava Praha 6.8. 2022 Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
KV_2020.JPG
MVP Praha, sobota 6.8.

Key Elliot Tercius, tř. vítězů  V1 CAC, res. CACIB
Laudine Tercius, tř. mladých V1 CAJ. kvalifikace na Crufts
Nikee Jozucita, mezitřída V2
Jolly Roger Tercius, tř. vítězů V1, CAC, CACIB, BOS, kvalifkace na Crufts


Z třídenní výstavy v Praze jsme se zúčastnili jen prostřední den v sobotu. V pátek bychom si nemohli vzít dovolenou a v neděli jsme se chystali na zkoušky.

Přestože to byla kvalifikace na Crufts, bylo poměrně málo přihlášených. Zřejmě doba dovolených udělala své. Ale konkurence byla i tak velká, v šampionech byli i psi ze Švédska a Pobaltí.

Vlastně úplně první byl v kruhu Lamorak, který v mezitřídě získal V 2, res. CAC. Problém bylo předvedení v pohybu, to páníček úplně nezvládl. Jinak se pes líbil. Protože jsem byla po nemoci, vzala si Elliota Bára a šlo jim to náramně. Vyběhali proti švédskému psu CAC a Elliot se předváděl hezky. Nakonec dostal i res CACIB, ale tam už byly v předvedení chyby. V jednom rohu se psům nelíbilo a Elliot se tam zarazil a nechtěl dál. No a o vrcholové tituly hraje i tohle roli. Přesto je to úspěch.

Z holek začínala Laudie v mladých, a také se předvedla hezky ad získala V1 CAJC. Nikee v mezitřídě nebyla úplně v pohodě a nepředvedla, co umí a navíc na rozhodčího byla relativně drobná. Dostala V2, jen nevíme, zda bez titulu nebo zda rozhodčí zapomněl titul zatrhnout. Ale formálně res. CAC nemá. Skye se předváděla moc hezky, v poslední době na ni netlačím a jsme naladěné na stejnou vlnu a vyplácí se to. Získala v třídě šampionů CAC a nakonec i CACIB.

Do závěrečné soutěže tedy postoupila Laudie a Skye. Skye je potvora žárlivá, tak jsem si ji musela nechat a Bára předváděla Laudii. Opět ten jeden hrůzostrašný roh Laudii zarazil a Bára ji nemohla dostat dál. Já s ní měla potíže, Báru zná o něco méně, takže se jí zasekla. BOJ získal mladý pes. O BOB jsme v podstatě běhali Skye a hezký pes, který zísjkal CACIB. Nakonec vyhrál pes. Byli jsme rádi, protože nás druhý den čekaly zkoušky a zůstávat na závěrečné soutěže se nám nechtělo. Posuzoval pan František Pasák.

Lamorak se účstnil všechny tři dny. V pátek získal V1 CAC a v neděli od rakouské rozhodčí VD. Já je varovala, že na Rakušanku bude mohutný.

Vcelku lze říci, že jsme byli vrcholně úspěšní. Kromě toho Skye už má přiznaný titul Český grandšampion.

DSC_5696.JPG
Aktualizováno ( 10. říjen 2022 )
 
Obrázek...
image032.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS