Výstava Brno 2023 Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
MVP_Boleslav_11.JPGDUO CACIB Brno 28. 1. 2023:

Lamorak Tercius - V3
Jolly Good Fellow Tercius - V4
Maura Tercius - V2
Laudine Tercius - VD4
Nikee Jozucita - VD3


Na výstavu v Brně nejezdíme poslední dobou moc rádi, moc se nám tam nedaří. Navíc rozhodčí paní Hanu Ahrens jsme již opakovaně zažili a víme, že je schopna dát v rozmezí pár měsíců stejnému psovi ve stejné kondici diametrálně odlišné ocenění. Ale vzali jsme to jako ruletu, protože Maura potřebuje výstavy pro chovnost a Lamorak s Laudi titul pro Českého šampiona. Nakonec to ruleta byla.

Lamorak Tercius (Keemun) se předvedl s Bárou a dopadl docela uspokojivě. Jednak se s věkem dodělává (ještě pár měsíců bude potřebovat) a jednak se krásně předvedl v pohybu. Měl by i na lepší umístění, ale byli jsme rádi i za V3.

Bady (Jolly Good Fellow Tercius) skončil jako V4. V šampionech je vždy velká konkurence. Ale poprvně mu někdo vytkl horší zadní úhlení. Člověk se stále dozvídá nové věci.

Aura (Maura Tercius) byla úžasná. Je mladinká, pouze 15 měsíců. Vytáhli jsme ji z domova bez mámy, na kterou je zvyklá, bez paničky, a odvezli kamsi mezi hromadu cizích psů. Přesto to zvládla s přehledem, výborně se předvedla a nakonec získala v hojně obsazené třídě mladých druhé místo za výstavní specialistkou a fenou exteriérově vyspělejší. To je výsledek, který nám udělal velkou radost. Ukázalo se, že ten den poslední.

Laudie (Laudine Tercius) se předváděla standardně v průměrné konkurenci. Moc jsem nečekala, že navážeme na podzimní šňůru čtyř vítězství (v obsazenějších třídách a od chovatelů fletů), ale VD jsem vcelku  moc nečekala. Dozvěděla jsem se, že má Laudie netypickou hlavu, klabonos a měkký hřbet.

Nikee Jozucita v trendu pozoruhodných posudků a známek VD pokračovala. Prý má příliš špičatou mordu, má kravský postoj zadních končetin (to bylo hodně velké překvapení) a má nervózní povahu. Niky je hodně temperamentní a nudila se, tak zpočátku poskakovala, ale prohlédnout se nechala úplně bez problému, na ostaní psy nereagovala. Tak by člověk čekal, že temperament a nervozitu rozhodčí odliší.

Takže jak jsme očekávali, posuzování bylo poněkud ruleta. U mladých nám to ještě "padlo" a to je dobře. No a chyba byla, že podobně jako u rulety jsme to nezabalili, dokud nám "karta šla". Ale zklamaných vystavovatelů bylo více. My to brali jako pokus, který vyšel aspoň zčásti, takže v klidu.

Gratulujeme vítězům a doufáme, že příště se nám povede o něco lépe.
Aktualizováno ( 30. květen 2023 )
 
Obrázek...
image024.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS